Bez Polek w półfinałach

1 lipca, 2016

O finał 22. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2016 zagrają tenisistki zza granicy.

16W dokończonym po wczorajszych opadach deszczu meczu drugiej rundy, najmłodsza uczestniczka Bella Cup, Maja Chwalińska nie dała rady pokonać Gabrieli Pantuckovej. Czeszka wygrała 6:4, 1:6, 6:4.

To był trudny mecz. Nie wytrzymałam go fizycznie, ale na pewno wyniosę sporo doświadczeń z tego turnieju – podsumowała swój występ Chwalińska.

Piątek na kortach w Toruniu upłynął głównie pod znakiem ćwierćfinałów singla. Jedyna Polka grająca na tym etapie nie uporała się z turniejową jedynką, Bułgarką Isabellą Shinikovą. Fręch zaczęła bardzo dobrze. Pewna gra pozwoliła jej na wygranie pierwszego seta. W drugim Bułgarka doprowadziła do zwycięstwa w tie-breaku, a w trzecim praktycznie rozbiła Polkę na korcie. Mecz zakończył się wynikiem 4:6, 7:6(3), 6:0 dla Shinikovej.

Było strasznie gorąco i duszno. Wytrzymałam dwa sety, ale potem coś „siadło” i fizycznie i psychicznie. Jest mi z tego powodu bardzo przykro – przyznała po meczu Magdalena Fręch.
Isabela Shinikova w półfinale zagra z Rumunką Iriną Marią Bara. Drugą parę walczącą o finał Bella Cup 2016 stworzą: rozstawiona z numerem 4, Hiszpanka Paula Badosa Gibert oraz rozstawiona z numerem 5, Slowenka Tadeja Majeric.

Polki nie zobaczymy też w finale gry podwójnej. Ostatnią, która miała na to szansę była Justyna Jegiołka wraz z Ukrainką Valeriyą Strakhovą. Duet przegrał 1:6, 6:3, 0:10 z Akgul Amanmuradovą (Uzbekistan) i Valentyną Ivakhnenko (Rosja). Ich przeciwniczkami w sobotnim finale będzie para: Irina Maria Bara (Rumunia) / Valeria Savinykh (Rosja).