Polski debel najlepszy w turnieju Bella Cup

5 lipca, 2013

Paula Kania (na zdjęciu z lewej) i Magda Linette (z prawej) po stojącym na wysokim poziomie spotkaniu pokonały w finale gry podwójnej Julią Beygelzimer i Elenę Bogdan. Dla obu Polek to pierwszy w historii triumf w turnieju Bella Cup
Początek pierwszego seta był wyrównany. Jednak od stanu 2:2 Kania i Linette zaczęły grać skuteczniej i rzadko popełniały błędy. Rywalki zupełnie się pogubiły i traciły gema za gemem. Polki bardzo szybko wygrały pierwszą partię 6:2. Kiedy w drugim secie było 3:1 dla Kani i Linette wydawało się, że emocje w tym spotkaniu się skończyły. Nic bardziej mylnego. Ukrainka i Rumunka wykorzystały chwile słabości Polek i zwyciężyły 6:4.

O końcowej wygranej zadecydował zatem mistrzowski set. W rywalizacji do 10 punktów od samego początku to Kania i Linette dominowały na korcie centralnym. Beygelzimer i Bogdan popełniały proste błędy i nie były w stanie rozstrzygnąć tego spotkania na swoją korzyść. Polki wygrały 10:5 i mogły się cieszyć z pierwszego triumfu w historii występów w Bella Cup

Finał gry podwójnej

Paula Kania, Magda Linette (Polska) [1] – Julia Beygelzimer (Ukraina), Elena Bogdan (Rumunia) [2] 6:2, 4:6, 10:5