Kwalifikacje zakończone

27 czerwca, 2017

Przez sito eliminacyjne 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2017 przebrnęło osiem zawodniczek. Wśród nich jest jedna reprezentantka Polski, Paulina Czarnik.

Paulina Czarnik rozegrała dziś dwa spotkania. W pierwszym pokonała Słowaczkę Viktorię Surovą 6:3, 6:2. W decydującym o awansie do turnieju głównego meczu jej rywalką była Jade Lewis. Nowozelandka stawiła Polce nieco większy opór, ale Czarnik wygrała 6:4, 6:4.

Najdłużej z Polek swój mecz rozgrywała Aleksandra Buczyńska. 19-letnia Polka przez niemal dwie i pół godziny toczyła bój z Joaną Eidukonyte. Litwinka po przegranym pierwszym secie do dwóch gemów, zdołała się odbudować na korcie i pokonała Polkę 2:6, 6:4, 6:0.

Nie udało się awansować Joannie Zawadzkiej, która mimo wygranego pierwszego seta 6:2 z Ksenią Palkiną z Kirgistanu, w dwóch kolejnych uległa 0:6, 3:6. Eliminacje na finałowej rundzie zakończyły również: Julia Oczachowska, Weronika Falkowska oraz Paulina Jastrzębska.

Do turnieju głównego awansowały: Ksenia Palkina (Kirgistan), Elina Nepliy (Rosja), Nadiya Kolb (Ukraina), Valeriya Urzhumova (Rosja), Paulina Czarnik (Polska), Irina Lapustina (Łotwa), Joana Eidukonyte (Litwa), Iuliia Sokolovskaya (Rosja) oraz Jade Lewis (Nowa Zelandia) jako tzw. lucky looser.

We wtorek początek turnieju głównego Bella Cup 2017 zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

foto-konferencja

W pierwszej rundzie singla, po nieoczekiwanym wycofaniu się Katarzyny Piter, najwyżej rozstawiona polska tenisistka, Magdalena Fręch (4) zagra z Akgul Amanmuradovą. Uzbeczka w ubiegłorocznym turnieju dotarła do finału debla Bella Cup, a w maju 2008 roku była 50. rakietą świata.

Rywalką bohaterki ubiegłorocznego turnieju, Mai Chwalińskiej będzie kwalifikantka Iuliia Sokolovskaya z Rosji.