Pierwsza jedynka! Kristina Kucova najlepsza!

5 lipca, 2015

Słowaczka wygrała 21. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup 2015.

W finałowym spotkaniu tegorocznego turnieju na przeciw siebie stanęły: turniejowa „jedynka” – Kristina Kucova ze Słowacji i Giulia Gatto-Monticone z Włoch, rozstawiona z numerem 6. Ostatnie spotkanie Bella Cup 2015 było bardzo wyrównane. W pierwszym secie próżno było szukać zdecydowanej faworytki. Lepsza okazała się Włoszka wygrywając 6:4.

Znakomicie w drugim secie odpowiedziała Kucova, która oddała swojej rywalce tylko jednego gema. W długim secie trzecim widać było coraz większe zmęczenie obu zawodniczek nie tylko meczem, ale i najwyższą w całym tegorocznym turnieju temperaturą. Ostatecznie to jednak „jedynka” – Kristina Kucova lepiej wytrzymała trudy tego pojedynku i wygrała ostatnią odsłonę 6:4.

Kristina Kucova /SVK/ [1] – Giulia Gatto-Monticone /ITA/ [6] 4:6, 6:1, 6:4.