Będzie polski finał turnieju Bella Cup

6 lipca, 2013

W XIX Międzynarodowym Turnieju Tenisowy Kobiet Bella Cup dwie polskie tenisistki zagrają w meczu finałowym. Paula Kania (na zdjęciu) i Katarzyna Piter w znakomitym stylu wygrały swoje pojedynki półfinałowe i w niedzielę o godz. 12  zagrają o zwycięstwo w całej imprezie. Zapraszamy wszystkich kibiców na korty w Toruniu.

W pierwszym sobotnim meczu półfinałowym zmierzyły się Paula Kania z Denisą Allertovą. Polka rozpoczęła to spotkanie bardzo dobrze i szybko objęła prowadzenie 2:0. Wydawało się, że Kania będzie kontrolowała wydarzenia na korcie i łatwo zwycięży w pierwszym secie. Jednak Czeszka zaczęła grać odważniej i agresywniej. Allertova bardzo szybko odrobiła straty, a po chwili nawet objęła prowadzenie. Kiedy zrobiło się 5:2 dla tenisistki z Czech wreszcie Kania się przebudziła. Polka doprowadziła do wyrównania, a o zwycięstwie w tej partii zadecydował tie-break. Od samego początku trwała wyrównana walka. Jednak od stanu 4:3 dla Kani inicjatywę przejęła Allertova i to ona ostatecznie wygrała 7:5.

W drugim secie sytuacja się powtórzyła. Polka wyszła na prowadzenie 2:0, by po chwili dać się przełamać. Okazało się, że Czeszki na więcej w tej partii stać już nie było. Cztery kolejne gemy zapisała na swoje konto Kania i wygrała seta 6:1.

W decydującej partii trwała wyrównana walka. Jeśli jednej z zawodniczek udało się przełamać rywalkę, to druga po chwili odrobiła straty. Od stanu 2:2 to Polka zaczęła lepiej prezentować się na korcie i zwyciężyła 6:3, co oznaczało awans do finału Bella Cup.

W drugim półfinale rozstawiona z numerem 1 Anna Karolina Schmiedlova zmierzyła się z Katarzyną Piter. Słowaczka szybko przełamała Polkę a następnie wygrała swoje podanie i prowadziła 2:0. Polka błyskawicznie uspokoiła swoją grę i wygrała pewnie cztery kolejne gemy. Później spokojnie utrzymała swoją przewagę do końca seta i zwyciężyła 6:4. W drugiej partii znów Schmiedlova rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Piter szybko odrobiła straty i był remis 2:2. O każdy kolejny punkt trwała niesamowita walka a obie zawodniczki grały na bardzo wysokim poziomie. Lepsza w tej rywalizacji była jednak Piter i to ona zasłużenie awansowała do finału.

Wyniki półfinałów

Paula Kania (Polska) [3] – Denisa Allertova (Czechy) 6:7 (5), 6:1, 6:3; Katarzyna Piter (Polska) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) [1] 6:4, 6:3

Finał turnieju Bella Cup, 7 lipca godz. 12

Centrum Tenisowe MOSiR w Toruniu ul. Przy Skarpie 4

Paula Kania (Polska) [3] – Katarzyna Piter (Polska)