254 zawodniczki chcą zagrać w Bella Cup 2013

14 czerwca, 2013

Znamy już pierwszą listę zgłoszeniową do tegorocznej edycji Bella Cup 2013.  Znalazły się na niej 254 nazwiska zawodniczek z całego świata.  Do 18 czerwca tenisistki mają czas na potwierdzenie swojej obecności lub też na wycofaniu się z turnieju. Wiele zawodniczek zgłasza się do kilku turniejów a później wybiera ten, który najbardziej jej odpowiada.  

Najczęściej decydują się na te imprezy tenisowe, gdzie czują się najlepiej i gdzie po przeanalizowaniu listy zgłoszeniowej mają największe szanse na sukces lub zdobycie brakujących punktów rankingowych.

Na dzisiaj w Bella Cup 2013 z numerem 1 zagra Austriaczka Yvonne Meusburger (na zdjęciu), która notowana jest na 108 miejscu w światowym rankingu.  W 2007 roku ta zawodniczka plasowała się na 60. pozycji.  Z numerem 2 zagrać może Brazylijka Teliana Pereira, która jest na 124 miejscu w rankingu. Numerem 3 jest aktualnie Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova – 125 tenisistka na świecie.

Wśród 18 najlepszych zawodniczek (8 wywalczy awans z eliminacji a 6 otrzyma dzikie karty) jest także Polka – Paula Kania. 192 miejsce w światowym rankingu daje jej 14. miejsce wśród zgłoszonych do Bella Cup.  Kania, która w zeszłym roku dotarła do finału była dopiero 345 zawodniczką na świecie. Oznacza to, że od tego czasu awansowała aż o 153 pozycje, co jest znakomitym wynikiem. Danka Kovinic, która w finale Bella Cup 2012 pokonała Kanię teraz najprawdopodobniej będzie musiała przebijać się przez eliminacje. Tenisistka z Czarnogóry jest dopiero na 13. miejscu wśród tych, które nie znalazły miejsca w turnieju głównym.  Co ciekawe Kovinic też poprawiła swój ranking  z 318. miejsca na 244.  Na liście zgłoszeniowej nie brakuje znajomych nazwisk. Oksana Kałasznikowa, która w 2009 roku wygrała turniej Bella Cup teraz jest dopiero na 34. miejscu wśród zawodniczek, które będą musiały przebijać się przez eliminacje.  Nie brakuje też zeszłorocznej półfinalistki Zuzany Zlochovej, która też plasuje się w gronie tenisistek, które będą musiały walczyć o grę w turnieju głównym.

Ciekawostką jest także pozycja Dia Evtimovej. Bułgarka, która w zeszłorocznej edycji Bella Cup była rozstawiona z numerem 1 teraz jest na 7 miejscu, ale wśród tenisistek które zagrają dopiero w eliminacjach.  Z bardziej znanych zawodniczek w Toruniu może zagrać Maria Elena Camerin. 31-letnia Włoszka w 2004 roku zajmowała 41. pozycję w światowym rankingu. Dzisiaj jest na 180. pozycji.

30 czerwca i 1 lipca rozgrywane będą eliminacje. Od 2 do 7 lipca trwać będzie turniej główny Bella Cup 2013

Oto lista zawodniczek, które wyraziły chęć gry w tegorocznej edycji Bella Cup

http://www.itftennis.com/procircuit/tournaments/women’s-tournament/info.aspx?tournamentid=1100029302