Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup organizowany jest w ramach cyklu zawodowych turniejów Międzynarodowej Federacji Tenisowej ITF.

Toruńskie zawody należą do najstarszych i największych imprez tego typu w Polsce.
Od początku istnienia turnieju, jego sponsorem generalnym są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A., natomiast organizatorem Klub Sportowy „Start-Wisła” w Toruniu.

Strategię społeczną Grupy TZMO stanowi przede wszystkim propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia. Dlatego właśnie sport to główna dziedzina objęta naszym wsparciem. W Polsce odbywa się turniej BELLA CUP dla profesjonalistek, natomiast na Ukrainie organizujemy rozgrywki finałowe turnieju dla amatorek.

Turniej tenisowy dla profesjonalistek odbywa się pod auspicjami ITF (International Tennis Federation) Women’s Circuit. Pierwotnie (od roku 1995) organizowany był na kortach toruńskiego klubu „Start-Wisła”, gdzie z powodzeniem przeprowadzono aż piętnaście jego edycji. W 2010 roku po raz pierwszy zawodniczki rozegrały turniejowe mecze w nowo otwartym Centrum Tenisowym MOSiR, mieszczącym się przy ul. Przy Skarpie 4 w Toruniu.

Nowy zespół boisk do tenisa, składa się z 10 kortów: 1 głównego, 4 turniejowych, 4 treningowych i kortu z nawierzchnią syntetyczną wraz ze ścianką treningową. Korty turniejowe mają nawierzchnię ceglaną i są zaopatrzone w trybuny z siedziskami dla widzów. Dodatkowo, w roku 2013, obiekt wzbogacono o krytą halę tenisową, spełniającą światowe standardy i pozwalającą grać przy każdej pogodzie.

Turnieje Woman’s Circuit stanowią szansę otwierającą zawodniczkom drogę do dalszych turniejów zawodowych i umożliwiają zdobywanie punktów do klasyfikacji WTA (Women’s Tennis Association). Po osiągnięciu określonej liczby punktów, zawodniczki mogą uczestniczyć w zawodowych turniejach WTA Tour. W roku 2019 czeka nas już XXV finał turnieju.

Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. są sponsorem głównym turnieju od początku jego organizacji. W 2019 roku pula nagród wynosi 60 tys. USD, co plasuje tę imprezę wśród najbardziej prestiżowych, zawodowych turniejów tenisa kobiecego w Polsce. O coraz większej popularności BELLA CUP świadczy rosnąca z roku na rok liczba zgłoszeń z kilkudziesięciu państw świata.

BELLA CUP jest usankcjonowanym przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) turniejem kobiet, przynoszącym zawodniczkom punkty do światowej listy WTA. Zasady rozgrywek turnieju precyzyjnie określa Regulamin Turniejowy ITF.

TZMO SA łączy działalność ekonomiczną z zaangażowaniem społecznym – organizuje i wspiera przedsięwzięcia edukacyjne, promujące zdrowie, budujące empatię dla osób wymagających wsparcia społecznego: przewlekle chorych, niepełnosprawnych i dzieci.
Aktywnie uczestniczy w procesie wypracowywania i upowszechniania w Europie najlepszych standardów w obszarze ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

W 2011 roku przez Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A została założona Fundacja Razem Zmieniamy Świat. Ten krok to naturalna konsekwencja dotychczasowych działań TZMO SA. prowadzonych na rzecz społeczeństwa. Dzięki Fundacji chcemy pomagać jeszcze większej liczbie osób, by razem zmieniać świat na lepsze.
Zgodnie z ustaleniami regulaminu w turnieju zagrają:

w grze pojedynczej:

  • 32 zawodniczek w eliminacjach
  • 32 zawodniczki w turnieju głównym

w grze podwójnej:

  • 16 par deblowych w turnieju głównym

Pula nagród wynosi $60,000+H.

Miejsce Gra pojedyncza (singles) Gra podwójna (doubles)
Punkty (points) USD Punkty (points) USD
1 100 9142 100 3344
2 60 4886 60 1672
3-4 36 2683 36 836
5-8 18 1543 18 456
9-16 9 935 1 304
17-32 1 557 - -

Dyrektorem turnieju jest Pani Renata Sokołowska.

Miejsce rozgrywek i imprez: Centrum Tenisowe MOSiR Toruń ul. Przy Skarpie 4

2019-nCoV Coronavirus – informacje