List Prezesa PZT

7 czerwca, 2017
Szanowni Państwo,

Objęcie Patronatem Honorowym 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Bella Cup 2017 to dla mnie ogromna przyjemność i zaszczyt. Najstarsza nieprzerwanie organizowana i obecnie największa impreza zawodowa kobiet w naszym kraju niewątpliwie zasługuje na szczególne wyróżnienie za strony Polskiego Związku Tenisowego.

W turnieju tym występowały późniejsze gwiazdy światowego tenisa, jak choćby sama Agnieszka Radwańska. W wyjątkowym kontekście Bella Cup, startującym w tym roku naszym zawodniczkom życzę zatem pójścia drogą finalistki Wimbledonu, a także nawiązania do toruńskich osiągnięć innych naszych reprezentantek, które zdobywały tu singlowe tytuły – Ewy Radzikowskiej, Marty Domachowskiej, Karoliny Kosińskiej i Pauli Kani, ostatniej (na razie!) polskiej triumfatorki sprzed czterech lat.

Godny podkreślenia jest fakt, że od samego początku turniej ma tego samego sponsora generalnego – Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Firma, konsekwentnie realizując promocję jednej ze swoich wiodących marek, przy okazji wypromowała także bardzo ciepło rozpoznawalną „markę” wśród polskich imprez tenisowych i sportowych w ogóle. Serdecznie dziękuję Prezesowi Zarządu TZMO SA, Panu Jarosławowi Józefowiczowi, że tak konsekwentnie wierzą w siłę promocyjną tenisa.

Ze swej strony, jako nowy prezes PZT, obiecuję, że zrobimy wszystko, aby takich turniejów, jak rozgrywany na kortach KS Startu-Wisły, było u nas jak najwięcej. Jednym z punktów zaproponowanego przez nas Programu Rozwoju Tenisa w Polsce jest organizowanie wsparcia, nie tylko honorowego, dla imprez podobnej rangi i docelowo doprowadzenie do odtworzenia turnieju WTA/ATP.

Pozdrawiam serdecznie kibiców, gości i przyjaciół toruńskiej imprezy, a organizatorom życzę satysfakcji z włożonego trudu. Do zobaczenia na kortach!

Mirosław Skrzypczyński
Prezes Polskiego Związku Tenisowego