9 dni do Turnieju. Lista startowa po weryfikacji

19 czerwca, 2009

Wyjątkowo długo trwała w tym roku weryfikacja listy zgłoszeń do turnieju Bella Cup 2009. Na stronie Tennis Europe do teraz możemy zapoznać się jedynie z listą opublikowaną 11 czerwca.

Na szczęście ITF opublikował na swojej stronie aktualną listę i możemy już zobaczyć, jakie tenisistki zobaczymy na tegorocznej Belli. Przypomnę, że 16 czerwca upłynął termin, do którego zawodniczki musiały zdecydować, w którym turnieju chcą wystartować. Jeżeli nie zrobiły tego samodzielnie, wyręczył je w tym specjalny system komputerowy, który dokonał ostatecznej weryfikacji. Tegoroczna procedura weryfikacji była wyjątkowo długa prawdopodobnie z powodu dużej ilości turniejów ITF, które będą rozgrywane równolegle z toruńską Bellą. W tym samym czasie rozgrywanych będzie w Europie 8 turniejów. Jeden we włoskim Cuneo o puli nagród 100 tys. dolarów, jeden 50 tysiącznik, 4 dwudziestki piątki i 2 turnieje o puli nagród 10 tys. dolarów.

Przechodząc do listy startowej Bella Cup. Na pierwszym miejscu znalazła się, ubiegłoroczna tryumfatorka Belli, Ekaterina DZEHALEVICH z Białorusi. Na listę turnieju głównego awansowały dwie Polki, Anna KORZENIAK, która tak jak przewidywałem, znalazła się wśród rozstawionych i Olga BRÓZDA. Jestem przekonany, że do tej dwójki dołączy jeszcze Karolina KOSIŃSKA, (wygrała w Toruniu w Bella Cup 2004). W eliminacjach znalazło się kolejnych kilkanaście Polek, w tym torunianka Ewa SZATKOWSKA.

Zainteresowanych pełną listą zapraszam na stronę ITF:

http://www.itftennis.com/womens/tournaments/tournamentacceptancelist.asp?tournament=1100019670&event=&order=Position

Jacek Szczepanik
Dyrektor Turnieju