Barbora Krejcikova zagra z numerem 1

21 czerwca, 2018

Poznaliśmy zawodniczki, które zostaną rozstawione w turnieju głównym Bella Cup 2018. Z numerem 1 zagra tenisistka z Czech, Barbora Krejcikova.

Na dzisiejszej konferencji prasowej przed 24. Międzynarodowym Turniejem Tenisowym Kobiet Bella Cup 2018 poznaliśmy kolejne szczegóły dotyczące obsady rozpoczynającego się w niedzielę turnieju. Wśród ośmiu rozstawionych zawodniczek znalazły się reprezentantki Czech, Słowacji, Ukrainy, Australii, Rosji oraz Włoch.

[1] Barbora Krejcikova (Czechy)
[2] Michaela Honcova (Słowacja)
[3] Olga Ianchuk (Ukraina)
[4] Chantal Skamlova (Słowacja)
[5] Isabelle Wallace (Australia)
[6] Marina Melnikova (Rosja)
[7] Camilla Rosaletto (Włochy)
[8] Rebecca Sramkova (Słowacja)

bella-in

 

Najwyżej rozstawioną zawodniczką będzie 22-letnia Barbora Krejcikova. Czeszka, zajmująca obecnie w światowym rankingu 200. Miejsce ma z toruńskimi kortami znakomite wspomnienia. Triumfowała tu w 2014 roku, pokonując w finale Greczynkę Marię Sakkari 6:4, 6:1.
W tym roku triumfowała w grze podwójnej wielkoszlemowego French Open. W parze z rodaczką Kateriną Siniakovą pokonała japoński duet: Eri Hozumi / Makoto Ninomiya 6:3, 6:3.

Myślę, że ta ósemka zawodniczek, a także polskie zawodniczki, które otrzymały dzikie karty pokażą kibicom na kortach w Toruniu wszystko to co w tenisie najlepsze i najbardziej interesujące

– pokreśliła Renata Sokołowska, dyrektor turnieju.

Dzikie karty do turnieju głównego otrzymały: Maja Chwalińska, Stefania Rogozińska-Dzik oraz Katarzyna Kawa. Czwartą dziką kartę otrzyma mistrzyni Polski, która wyłoniona zostanie 23 czerwca.
Dla Mai Chwalińskiej, która w ubiegłym roku dotarła do ćwierćfinału gry pojedynczej, będzie to trzeci z rzędu występ w Bella Cup.

Bardzo się cieszę, że już po raz trzeci wystąpię na Bella Cup. Nie mogę uwierzyć, że ten czas tak szybko leci. To właśnie tu wygrałam swój pierwszy mecz w zawodowym tenisie. Ten turniej zawsze będzie miał szczególne miejsce w moim sercu. Liczę, że w tym roku będę mogła grać aż do finału

– powiedziała Maja Chwalińska.

bella-in-2

 

Turniej główny rozpocznie się we wtorek. Już w niedzielę wystartują natomiast gry eliminacyjne.