Bella Cup 2013 rozpocznie się 30 czerwca

3 czerwca, 2013

Od 30 czerwca do 7 lipca rozgrywany będzie XIX Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup. Podobnie jak w poprzednim roku mecze odbywać się będą na kortach Centrum Tenisowego MOSiR, które znajduje się w Toruniu na ul. Przy Skarpie. Głównym sponsorem jak w każdej edycji będzie firma Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Nie uległa zmianie pula nagród, która wynosić będzie 25 tys. dolarów plus hospitality czyli dodatkowe świadczenia dla zawodniczek.

Choć do rozpoczęcia wielkiej tenisowej imprezy pozostało jeszcze 27 dni to już dzisiaj można powiedzieć, że w tegorocznej edycji Bella Cup zagrają tenisistki z drugiej setki światowego rankingu. Nie zabraknie też Polek, które coraz lepiej spisują się w rywalizacji z zawodniczkami z całego świata. Lista zawodniczek, która pojawi się w Toruniu będzie znana dopiero kilka dni przed rozpoczęciem turnieju Bella Cup.

Wiadomo za to, że eliminacje do turnieju głównego będą rozgrywane od 30 czerwca do 1 lipca. Dzień później rozpocznie się turniej główny, a 7 lipca zostanie rozegrany finał. W tegorocznej edycji Bella Cup wystąpi 48 tenisistek w eliminacjach, z których osiem wywalczy awans do fazy głównej. W niej pewne gry będą 24 zawodniczki. Tradycyjnie obok singla rozgrywany będzie turniej deblowy, w którym wystąpi 16 par.

W zeszłym roku w Bella Cup triumfowała Czarnogórka Danka Kovinic, która w finale pokonała Polkę Paulę Kanię 6:3, 4:6, 6:3. Za ten wynik zawodniczka otrzymała czek na 3 tys. dolarów i zdobyła 50 punktów do światowego rankingu.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się 7 lipca. Wstęp na wszystkie mecze tradycyjnie jest bezpłatny. Główny sponsor turnieju firma Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. przygotowała dla wszystkich kibiców, którzy od 30 czerwca do 7 lipca odwiedzą korty Centrum Tenisowego MOSiR na ul. Przy Skarpie szereg konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.