Bella Cup 2017 już wkrótce!

2 czerwca, 2017

 

Od 25 czerwca tenisistki z całego świata będą rywalizować o zwycięstwo w 23. Międzynarodowym Turnieju Tenisowym Kobiet Bella Cup.

in

Początek lata w Toruniu znów upłynie pod znakiem pięknego tenisa. Na kortach MOSiR-u przy ul. Przy Skarpie rozgrywany będzie kolejny turniej Bella Cup. Pierwsze dwa dni to czas przeznaczony na gry eliminacyjne. 27 czerwca rozpocznie się turniej główny, a wielki finał zaplanowano na 2 lipca.

Pula nagród w tegorocznym turnieju wynosi 25 tysięcy dolarów (+ „hospitality”). Zwyciężczyni otrzyma 60 punktów do rankingu międzynarodowej federacji ITF.

W ubiegłym roku w finale singla triumfowała Bułgarka Isabella Shinikova. W emocjonującym meczu pokonała reprezentantkę Słowenii Tadeję Majeric. Czy obrończyni tytułu pojawi się na toruńskich kortach? Wstępną listę zawodniczek, które wystąpią w tym roku w Toruniu, poznamy już 8 czerwca.

Sponsorem generalnym 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Organizatorami są Klub Sportowy Start-Wisła Toruń, Polski Związek Tenisowy, ITF Pro Circuit i Tennis Europe.