Bella Cup od kuchni, dzień 2

3 lipca, 2014

Drugi dzień i wielkie emocje na toruńskich kortach. Jednak tradycyjnie nie zabrakło ciekawych informacji „od kuchni”

3 godziny i 23 minuty trwał pojedynek Monique Adamczak i Kateriny Kramperovej. Ta pierwsza prowadziła w pierwszym secie już 5:0 aby …później przegrać 6:7. W dwóch kolejnych Australijka była lepsza i to ona zwyciężyła. Po meczu twierdziła, że chyba nie żyje. Ale to był blef, bo po chwili jeszcze sobie biegała poza kortem. Kramperova w tym czasie jeszcze siedziała na ławce, bo nie była w stanie się podnieść. Jednak 30 minut później wystąpiła w grze podwójnej z Valerią Solovyevą i zwyciężyła!

Ukrainka Sofiya Kovalets, która rozstawiona jest z numerem piątym bez problemu pokonała Polkę Zuzanną Maciejewską. Po spotkaniu poproszona została o udzielenie wywiadu dla KP Sport. Zaskoczona Ukrainka przyznała, że się bardzo stresuje, bo nigdy wcześniej nie występowała przed kamerą i będzie to jej pierwszy wywiad w życiu. Jednak Kovalets poradziła sobie znakomicie.

W grze deblowej dominują Czeszki. Na osiem zawodniczek w półfinałach aż pięć reprezentuje kraj naszych południowych sąsiadów. Tenisistki poza świetną grą tryskają też dobrym humorem. Lenka Kuncikova była tak szczęśliwa po wygranej, że zapowiedziała zwycięstwo w całym turnieju. Z kolei Kramperova zgłosiła się w ostatniej chwili do debla przypadkowo dołączając się do Rosjanki Solovyevej. W czwartek zagra w półfinale