Chwalińska i Kawa w ćwierćfinale

28 czerwca, 2018

 

Poznaliśmy czołową ósemkę tegorocznego Bella Cup. W jednym ćwierćfinale zagrają dwie reprezentantki Polski.

Doskonale w czwartek zaprezentowała się Katarzyna Kawa. Po horrorze w pierwszej rundzie, tym razem dość gładko przeszła do kolejnej fazy turnieju. W meczu na korcie centralnym pokonała Cindy Burger z Holandii 6:4, 6:3. Polka jest ostatnio w doskonałej dyspozycji. Kilka tygodni temu wygrała turniej podobnej rangi rozgrywany w portugalskim Obidos.

Ostatnie mecze dały mi sporo pewności siebie. Wiem, że jestem w stanie wygrywać zawody tej rangi. Taka świadomość pomaga w skutecznej grze tu na Bella Cup

–podsumowała Katarzyna Kawa.

kawa-i
 

W ostatnim meczu dnia Maja Chwalińska wygrała ze Swiatłaną Pirażenką. Białorusinka miała możliwość dłuższego odpoczynku, gdyż w poprzedniej rundzie jej rywalka skreczowała już w pierwszym gemie. Nie wykorzystała jednak tego atutu. Chwalińska wygrała 6:2, 6:3.
W jednym z piątkowych półfinałów będziemy obserwować więc polski pojedynek, Mai Chwalińskiej z Katarzyną Kawą.

Do najlepszej ósemki turnieju gry pojedynczej awansowały także rozstawiona z numerem 1. Czeszka Barbora Krejcikova oraz Michaela Honcova [2] (Słowacja), Marina Melnikowa [5] (Rosja), Rebecca Sramkova [6] (Słowacja), Ksenia Laskutowa (Rosja) i Sofia Golubowskaja (Rosja).

Poznaliśmy także pierwsze finalistki debla. To Albina Kabibulina (Uzbekistan) i Helene Scholsen (Belgia), które pokonały polsko-ukraińską parę: Czarnik / Szoszyna 7:5, 7:5. Drugi duet, który zagra w finale, poznamy w piątek. Szansę na awans mają Polki, Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa.