Czas na Bella Cup!

16 czerwca, 2015

W 2015 roku Przy Skarpie nie zabraknie ciekawych zawodniczek zagranicznych. Listę otwiera Słowaczka Kristina Kucova. W Toruniu pojawią się też tenisistki, które już w tym roku wygrywały turnieje międzynarodowe, a teraz chcą podtrzymać zwycięską passę.

Kucova jest największą gwiazdą, która zagości w Toruniu. Słowaczka to na tę chwilę 116. rakieta świata. Największy sukces osiągnęła w Nowym Jorku. W 2007 roku wygrała juniorski US Open. Co ciekawe, w finale pokonała wtedy Urszulę Radwańską. Na kortach Startu-Wisły będzie główną kandydatką do końcowego triumfu.

Duży apetyt na wygraną Bella Cup 2015 ma także Nastja Kolar ze Słowenii. W tym roku wielokrotnie poznała już smak zwycięstwa w deblu. Wygrała już w Mariborze i w Santa Margherita di Pula. Teraz chce odebrać czek za główną wygraną w grze pojedynczej.

Do Grodu Kopernika zawita także Katerina Vankova. Czeszka to brązowa medalistka Uniwersjady z 2013 roku. W swojej karierze wygrała już czternaście singlowych i jedenaście deblowych turniejów ITF.

Kibice powinni też zwrócić uwagę na młodą Jovanę Jaksić. Serbka jeszcze w zeszłym roku reprezentowała swój kraj w Pucharze Federacji.

Międzynarodowy Turniej Tenisa Kobiet Bella Cup 2015 rozpocznie się eliminacjami już 28. czerwca i potrwa do 5. lipca. Pula nagród wyniesie 25 000 $.