Czas na finał! Krejcikova kontra Sakkari

Lipiec 5, 2014

Przed nami już tylko finał. Przed rozpoczęciem turnieju chyba nikt nie spodziewał się takich finalistek. Jednak warto podkreślić, że Barbora Krejcikova (na zdjęciu) i Maria Sakkari jak najbardziej zasłużenie awansowały do decydującego pojedynku. Odbędzie się on w niedzielę 6 lipca o godz. 12 na korcie centralnym.
Czeszka w półfinale niemal zmiotła z kortu swoją rodaczkę – Martinę Borecką. Wynik 6:1, 6:1 nie pozostawia wątpliwości, kto był lepszy w tym pojedynku. Krejcikova grała niemal bezbłędnie i w godzinkę wygrała swój mecz.
Drugi półfinał był zdecydowanie bardziej zacięty. Po pokonaniu turniejowej jedynki Jovany Jaksic więcej szans dawano tenisistce ze Słowacji Petry Uberalovej. W starciu z Marią Sakkari miała pewnie zwyciężyć. Zwłaszcza, że Greczynka zanim znalazła się w turnieju głównym to musiała przebijać się w eliminacjach. Jednak po raz kolejny potwierdziła się opinia, że rankingi nie grają. Sakkari od samego początku zaskoczyła Uberalovą mocnymi atakami z głębi korty. Słowaczka, która dzień wcześniej była niemal bezbłędna tym razem zupełnie się pogubiła. Choc walczyła do samego końca, to ostatecznie przegrała w dwóch setach.
W niedzielę 6 lipca o godz. 12 na korcie centralnym rozegrany zostanie mecz finałowy XX Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup.

Wyniki półfinałów
Maria Sakkari (Grecja) – Petra Uberalova (Słowacja) 6:4, 7:5
Barbora Krejcikova (Czechy) [7] – Martina Borecka (Czechy) 6:1, 6:1