Czas na turniej główny!

27 czerwca, 2016

Na kortach MOSiR-u w Toruniu zakończyły się eliminacje do 22. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2016 Osiem zawodniczek dołączyło do obsady turnieju głównego Bella Cup.

Niestety, sztuka ta nie udała się żadnej z reprezentantek Polski. Najbliżej sukcesu była Weronika Jasmina Foryś. W ponad trzygodzinnym meczu przegrała jednak z Białorusinką Daryą Chernetsovą 3:6, 6:4, 4:6. Ponadto do turnieju głównego awansowały Czeszki: Tereza Kolarova, Lenka Kuncikova, Barbora Mikhlova, Karolina Stuchla, a także Lahey Ashley ze Stanów Zjednoczonych, Marina Kolb z Ukrainy i Valeria Savinykh z Rosji.

We wtorkowy poranek rozpocznie się, na kortach Przy Skarpie 4, pierwsza runda gry pojedynczej i podwójnej. Specjalnie dla kibiców, dopiero na godzinę 16:00 zaplanowano na korcie centralnym, mecz rozstawionej z numerem 6. Valentyny Ivakhnenko z Rosji z nadzieją polskiego tenisa – Mają Chwalińską, która gra w Bella Cup 2016 z tzw. „dziką kartą”. Wcześniej na tym samym korcie zagrają Justyna Jegiołka i rozstawiona z 4. Hiszpanka – Paula Badosa Gibert (245 WTA).

Dopiero w środę na kort w grze singlowej wyjdą Katarzyna Kawa i Magdalena Fręch, które znalazły się w tej samej „ćwiartce” turniejowej drabinki i mogą się spotkać już w drugiej rundzie naszego turnieju. W środę rozstawiona z 8. K.Kawa (298 WTA) zagra z Kristiną Schmiedlovą ze Słowacji, a M.Fręch (461 WTA) w 1. rundzie zmierzy się z Marią Marfutiną (ROS) (359 WTA). Oto plan gier na wtorek 28. czerwca:

Pobierz plan gier

Zapraszamy do kibicowania!