Drugi tytuł Sramkovej

9 czerwca, 2019

 

Rebecca Sramkova wygrała jubileuszowy, 25. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup 2019. W finale gry pojedynczej nie dała szans niespełna 17-letniej Marcie Kostiuk z Ukrainy.

W sobotę, w parze z Hiszpanką Rebeką Masarovą, nie miały sobie równych w finale gry podwójnej. Dopiero po raz drugi w historii tenisistka wygrała w Toruniu dwa tytuły podczas jednego turnieju.

in-1

 

– Kluczem do wygrania tego meczu był mój spokój i regularność. Jeszcze wczoraj wieczorem czułam się źle i byłam chora, więc tym bardziej cieszy mnie to zwycięstwo! To był dla mnie naprawdę wspaniały tydzień. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację turnieju. Obsługa, korty i atmosfera były na naprawdę wysokim poziomie

– oceniła Rebecca Sramkova.

Sramkova nie straciła w całym turnieju gry pojedynczej ani jednego seta. Martę Kostiuk pokonała 6:1, 6:2 w dokładnie 56 minut. Rozpoczęła od przełamania w pierwszym gemie i do ostatniej piłki kontrolowała przebieg tego spotkania. W całym pojedynku zapisała na swoim koncie 58 piłek, przy 32 rywalki. To rzadka statystyka, ale Kostiuk wygrała zaledwie jednego gema przy swoim podaniu.

in-1-2

 

– To nie był mój dzień, a dodatkowo Rebecca grała naprawdę bardzo dobrze. Próbowałam coś zmienić i walczyć o każdego gema, ale nie przynosiło to efektów. Mimo wszystko będę dobrze wspominać wizytę w Toruniu

– powiedziała po finale Marta Kostiuk.

Tegoroczny turniej miał nie tylko największą w historii pulę nagród – 60 tys. dolarów. Rekordowe zarobki oznaczają także, że tenisistki zapiszą na swoim koncie większą liczbę punktów. Rebecca Sramkova 100, a Marta Kostiuk 60. Dla Słowaczki to był drugi finał Bella Cup z rzędu. Rok temu uległa w finale Czeszce Barborze Krejcikowej 1:6, 5:7.

in-2