Dwie faworytki idą jak burza. Bella Cup już bez Polek

3 lipca, 2014

Za nami trzeci dzień zmagań w turnieju Bella Cup. Udało się rozegrać półfinały gry podwójnej oraz osiem gier singlowych w drugiej rundzie. Nie zawiodła rozstawiona z numerem 1 Jovana Jaksic. Serbka nie bez kłopotów pokonała ambitnie i dobrze grającą Australijkę Monique Adamczak. Awansowała także turniejowa dwójka Aliaksandra Sasnowicz, która imponuje wysoką formę od samego początku zawodów w Toruniu.

Dużo emocji kibice przeżyli podczas spotkania na korcie centralnym pomiędzy Gruzinką Ekateriną Gorgodze i Czeszką Martiną Borecką. Ta pierwsza nie mogła się pogodzić z porażką i za wszystkie niekorzystne dla niej decyzje winiła sędzinę. Po meczu szybko uciekła do szatni i winiła za swoją przegraną wszystkich tylko nie siebie.

Z turniejem Bella Cup pożegnała się ostatnia Polka Justyna Jegiołka. W pierwszym secie nasza reprezentantka spisywała się bardzo dobrze i wygrała z Petrą Uberalovą 6:3. Później przegrała kolejnych 10 gemów. Zerwała się jeszcze w końcówce trzeciej partii, ale na odrobienie strat zabrakło już czasu. – Zawiodłam. Popełniałam za dużo błędów i niepotrzebnie kombinowałam na korcie. Za późno wróciłam do lepszej dyspozycji. Jednak rywalka prezentowała się naprawdę solidnie – powiedziała po meczu Jegiołka.
Niespodzianką jest awans do fazy ćwierćfinałowej zawodniczek, które do turnieju głównego musiały przebijać się przez kwalifikacje – Marię Sakkalę i Pernillę Mendesovą.
Ogromnego pecha miała sympatyczna Ukrainka Sofia Kovalets, która przegrała nie tylko z Silvią Njirić, ale także ze swoim organizmem. Zawodniczka w trakcie drugiego seta źle się poczuła, zaczęło się jej kręcić w głowie i poddała mecz. Przeziębiona Ukrainka nie zjadła śniadania i później zabrakło jej sił.

Wyniki, gra pojedyncza runda 2
Barbora Krejcikova (Czechy) [7] – Ana Savic (Chorwacja) 6:1, 6:4
Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) [2] – Veronika Kapshay (Ukraina) 6:1, 6:3
Martina Borecka (Czechy) – Ekaterine Gorgodze (Gruzja) 6:2, 6:1
Jovana Jaksic (Serbia) [1] – Monique Adamczak (Australia) 6:3, 6:3
Petra Uberalova (Słowacja) – Justyna Jegiołka (Polska) 3:6, 6:0, 6:3
Pernilla Mendesova (Czechy) – Hilda Melander (Szwecja) 4:6, 7:5, 6:2
Maria Sakkari (Grecja) – Valeria Solovyeva (Rosja) 6:4, 6:3
Silvia Njiric (Chrowacja) – Sofiya Kovalets (Ukraina) [5] 7:6 (1), 4:1 i krecz

Półfinały gry podwójnej
Hilda Melander (Szwecja), Chantal Skamlova (na zdjęciu) (Słowacja) – Lenka Kuncikova, Karolina Stuchla (Obie Czechy) 6:3, 6:4
Martina Borecka, Martina Kubicikova (obie Czechy) – Katerina Kramperova (Czechy), Valeria Solovyeva (na zdjęciu) (Rosja) [3] 2:1 i krecz