Dwie Polki z rozstawieniami w Bella Cup

24 czerwca, 2017

 

Katarzyna Piter i Magdalena Fręch będą rozstawione w grze pojedynczej tegorocznego 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup.

Katarzyna Piter będzie tym roku turniejową dwójką. Polka zajmuje obecnie 222. miejsce w światowym rankingu. Odzwierciedleniem dobrej formy Piter jest jej postawa w turnieju rozgrywanym obecnie w Warszawie. W sobotę zagra tam w ćwierćfinale singla oraz w finale debla.

Magdalena Fręch otrzyma w drabince turniejowej Bella Cup 2017 numer 5. 19-latka klasyfikowana jest obecnie na 249. miejscu rankingowym. Jej ostatnie dobre wyniki to ćwierćfinał w czerwcowym turnieju w Manchesterze oraz półfinał w szwedzkim Bastad w maju.

foto-konferencja

 
Turniejową jedynką po roszadach na liście zgłoszeniowej i w światowym rankingu będzie reprezentantka Gruzji, Sofia Shapatava. To zawodniczkę kibice z Torunia mogą pamiętać z 2015 roku, gdy w Bella Cup triumfowała w grze podwójnej (w parze z Ekaterine Gorgodze).
 
Lista rozstawionych zawodniczek w grze pojedynczej tegorocznego 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup:
[1] Sofia Shapatava – Gruzja
[2] Katarzyna Piter – Polska
[3] Julia Glushko – Izrael
[4] Vera Lapko – Białoruś
[5] Magdalena Fręch – Polska
[6] Katarina Zavatska – Ukraina
[7] Jasika Maleckova – Czechy
[8] Gabriela Pantuckova – Czechy