Dzika karta dla Pauli Kani – relacja z konferencji prasowej w Warszawie.

20 maja, 2019

Do rozpoczęcia 25. MTTK Bella Cup 2019 pozostały dwa tygodnie. Pierwsze informacje dotyczące turnieju jego organizatorzy ogłosili na konferencji prasowej w warszawskim Centrum Olimpijskim.

Jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Największa pula nagród w historii – 60 tys. dolarów + Hospitality (gwarancja wyżywienia i zakwaterowania dla zawodników) sprawia, że na rekordowo wysoki zapowiada się także poziom sportowy. Chęć ponownego przyjazdu do Torunia zgłosiły mistrzynie z ostatnich lat, na czele z Czeszką Barborą Krejcikovą. To obecna wiceliderka rankingu WTA w grze podwójnej, która tuż po ubiegłorocznym triumfie w Bella Cup świętowała zdobycie deblowego tytułu na wielkoszlemowych kortach Wimbledonu.

n0bc
 
Jak przekazała na konferencji prasowej dyrektor turnieju Renata Sokołowska, po raz pierwszy w historii tenisistki będą mogły skorzystać w hotelu z opieki fizjoterapeutów, a turniejowe piłki będą miały specjalne logo. Nie zmienia się jedno – sponsorem tytularnym turnieju od początku jego istnienia, tj. 1995 roku, są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych Spółka Akcyjna.

To nie przypadek, że jako sponsora tytularnego, spośród wielu marek TZMO, wybraliśmy właśnie markę Bella. Zna ją każda Polka, ale nie każda wie, że wyroby TZMO mają zasięg globalny. Decyzję o zwiększeniu puli nagród podjęliśmy z kilku powodów: by uświetnić jubileusz i zwiększyć atrakcyjność wydarzenia, ale także, by pomóc dziewczętom w rozwoju ich zawodowych karier. To jest naszym nadrzędnym celem. – powiedziała na konferencji prasowej Agnieszka Górna, Członek Zarządu TZMO SA.

Utalentowane tenisistki młodego pokolenia chcą z tej szansy skorzystać. Na listę zgłoszeniową wpisała się m.in. triumfatorka juniorskiego Australian Open 2019, Dunka Clara Tauson.

n1bc
 
Ostatnią Polką, która wygrała turniej gry pojedynczej, a było to w roku 2013, jest Paula Kania. Trzy lata po tym sukcesie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, a ostatnio zmagała się z kontuzją. To już pewne, że na toruńskich kortach zobaczymy ją po raz kolejny, bowiem otrzymała od organizatorów tzw. dziką kartę.

Po 13. miesiącach bez gry wracam zdrowa, gotowa i chyba jeszcze bardziej głodna sukcesów. Mam nadzieję, że w Toruniu uda mi się ponownie rozpocząć drogę w górę rankingu WTA, tym bardziej, że tegoroczna Bella Cup oferuje wysoką pulę nagród, a przede wszystkim punktów. Dziękuję organizatorom za zaufanie. – powiedziała na konferencji prasowej Paula Kania.

W turnieju Bella Cup zagrały niemal wszystkie liczące się na światowych kortach Polki, w tym: Agnieszka Radwańska, Marta Domachowska, Katarzyna Piter, Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska.

Kawa i Chwalińska, ubiegłoroczne triumfatorki w deblu, już zgłosiły się do tegorocznego turnieju. Poza nimi zrobiły to m.in.: Lucie Hradecka – wicemistrzyni olimpijska z Londynu w grze podwójnej, zdobywczyni Pucharu Federacji, zwyciężczyni French Open 2011 i US Open 2013 w deblu oraz była 12. rakieta światowego rankingu i finalistka Wimbledonu z 2013 roku – Sabine Lisicki.