Dzikie karty przyznane

22 czerwca, 2017

Mistrzynie Polski otrzymały dzikie karty do turnieju głównego Bella Cup.

Daria Kuczer, Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik zagrają w turnieju głównym. Organizatorzy 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup zdecydowali o przyznaniu przepustek do głównej części rywalizacji mistrzyniom Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Daria Kuczer jest aktualną Mistrzynią Polski do lat 23. W finale rozgrywanego w Poznaniu turnieju pokonała Aleksandrę Buczyńską 6:2, 6:3.
Anna Hertel triumfowała w Mistrzostwach Polski do lat 18. W decydującym meczu turnieju w Chorzowie wygrała z Julią Oczachowską 7:5, 6:2.
Stefania Rogozińska-Dzik w maju została Mistrzynią Polski do lat 16. W finałowym meczu turnieju rozgrywanego w Zielonej Górze pokonała Martynę Kubkę 6:3, 6:1.

foto-konferencja

– To bardzo rozsądne podejście. Warto promować na takich turniejach te zawodniczki, które wyróżniają się w najważniejszych krajowych startach

– podsumował tę decyzję Rafał Chrzanowski,
trener kadry dziewcząt PZT, który był gościem czwartkowej konferencji.

Organizatorzy Bella Cup poinformowali również o przyznaniu pierwszych dzikich kart do turnieju eliminacyjnego. Otrzymały je: Natalia Komar, Zuzanna Szczepańska i Marcelina Marut.

– To zawodniczki, które są związane z regionem kujawsko-pomorskim. Są wychowanicami lokalnych klubów. Chcemy dać im szansę na naszym turnieju

– powiedziała Renata Sokołowska, dyrektor turnieju.

Od eliminacji grę w turnieju Bella Cup rozpocznie też Weronika Falkowska. Zawodniczka Akademii Tenisowej Masters Radom ostatnio w turnieju rangi ITF Great 1 na nawierzchni ziemnej dotarła aż do finału gry deblowej, a wcześniej w tym roku wygrała grę singlową i deblową w Magnolia Cup na kortach w Szczecinie (ITF Great 4).