Dzikie karty rozdane

27 czerwca, 2013

30 czerwca rozpocznie się XIX edycja turnieju Bella Cup. Przez dwa dni rozgrywane będą gry eliminacyjne, a 2 lipca rusza faza główna. Organizatorzy rozdali już dzikie karty na toruńską imprezę tenisową. W turnieju głównym bez konieczności gry w eliminacjach wystąpią Gulben Guldas (Turcja), Agata Borgman (Polska), Sylwia Zagórska (Polska) (na zdjęciu) i Magdalena Fręch (Polska). 

W środę wieczorem z Bella Cup wycofała się Oksana Kałasznikowa. Gruzinka, która wygrała toruński turniej w 2009 roku także i teraz chciała zagrać w naszym mieście. Jednak nieoczekiwanie znakomicie spisuje się w grze deblowej z Janą Cepelovą na kortach Wimbledonu. Awans do kolejnej rundy w tej wielkoszlemowej imprezie sprawił, że Kałasznikowa zrezygnowała z gry w Bella Cup. Jej miejsce w turnieju głównym zajmie Justyna Jegiołka.

Organizatorzy przyznali także sześć dzikich kart dla zawodniczek, które zagrają w eliminacjach. Wszystkie trafiły w ręce Polek – Moniki Magusiak, Barbary Sobaszkiewicz, Pauliny Lewandowskiej, Magdaleny Sekreckiej, Zuzanny Maciejewskiej i Aleksandry Buczyńskiej.