Eliminacje zakończone. Polki odstrzelone

30 czerwca, 2014

W poniedziałek zakończyliśmy eliminacje XX Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup. Z 13 polskich tenisistek ani jedna nie wywalczyła awansu do turnieju głównego. Najbliżej sukcesu była Magda Fręch. Osiem zawodniczek wywalczyło przepustki do fazy głównej

W drugim dniu eliminacji do turnieju Bella Cup odpadła ostatnia polska tenisistka. Magda Fręch (na zdjęciu) była blisko awansu do fazy głównej, ale zabrakło trochę szczęścia i konsekwencji w grze. Polka w starciu z wyżej notowaną Szwedką Hildą Melander przegrała w trzech setach. – Drugi set był kluczowy. Przy stanie 4:5 prowadziłam 40:0 i popełniłam dwa niepotrzebne błędy. Zamiast grać konsekwentnie to zaczęłam kombinować i to się zemściło. Trzeci set to egzekucja rywalki, która grała naprawdę dobrze – powiedziała Fręch.
Po serii czterech spotkań nad kortami Startu Wisły mocno się rozpadało i mecze zostały przerwane. Po godzinnej przerwie wznowiono gry na kortach Startu Wisły. Dzięki poprawie pogody udało się dokończyć cztery ostatnie pojedynki eliminacyjne.
Do turnieju głównego awansowały jeszcze Patricia Maria TIG, Karin Morgosova, Karolina Stuchla i Marita Sakkari.
– Jestem pierwszy raz w Toruniu i bardzo podoba mi się cały kompleks tenisowy. Czuje się tutaj swobodnie, co bardzo mnie cieszy. Na poziom swojej gry też nie mam co narzekać. Jeśli w turnieju głównym uda mi się przejść jedną lub dwie rundy to będę bardzo szczęśliwa – powiedziała po wygranych eliminacjach Pernilla Mendesova