Faworytki z problemami

1 lipca, 2015

Rozstawiona z numerem 1, Kristina Kucova ze Słowacji wygrała swój pierwszy mecz, jednak rywalka postawiła jej trudne warunki. Do kolejnej rundy awansowała również turniejowa „dwójka”, Katarzyna Piter.

Jedynka tegorocznego 21. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2015 w pierwszej rundzie spotkała się z Sofią Kvatsabaią. Gruzinka wyraźnie zaskoczyła Kucovą swoją siłową grą. Kvatsabaia wygrała pierwszego seta 6:3. W dwóch kolejnych lepsza była Słowaczka 6:1, 6:4, ale wynik tych setów nie oddaje poświęcenia, jakie obie tenisistki włożyły w to spotkanie.

Sporo szczęścia miała również najwyżej rozstawiona Polka. Katarzyna Piter [2] gładko, 6:0 wygrała pierwszego seta meczu z Kathariną Lehnert z Filipin. W drugim jednak rywalka oddała Polce tylko dwa gemy. W ostatnim szala zwycięstwa ważyła się w obie strony, jednak po emocjonującej końcówce Katarzyna Piter wygrała 7:5.

Na toruńskich kortach doszło również do rewanżu za finał Mistrzostw Polski. Magdalena Fręch po raz drugi udowodniła Oldze Bróździe, że zasługuje na ten tytuł. Pochodząca z Łodzi zawodniczka wygrała 6:2 6:4.

Jutro od godziny 11:00 mecze drugiej rundy gry pojedynczej. Około godziny 13:00 na korcie centralnym swój mecz o awans do ćwierćfinału rozegra Zuzanna Maciejewska ze Startu-Wisły Toruń. Po południu poznamy półfinalistki w grze deblowej.