Fręch z „dziką kartą” w Bella Cup 2016.

9 czerwca, 2016

Reprezentantka Polski Magdalena Fręch wystąpi w tegorocznym Międzynarodowym Turnieju Tenisowym Kobiet Bella Cup.

W ubiegłym roku wspólnie z Filipinką Kathariną Lehnert podbiła serca toruńskich kibiców dzielnie walcząc w finale gry podwójnej z deutem z Gruzji. W tym roku pochodząca z Łodzi tenisistka powraca na korty Centrum Tenisowego MOSiR-u.

Od ubiegłorocznego turnieju Bella Cup w karierze Magdaleny Fręch miało miejsce kilka ważnych wydarzeń. Tenisistka w dalekiej Japonii, w Nishitamie, świętowała w marcu tego roku swój pierwszy triumf w turnieju ITF. W finale pokonała tam reprezentantkę gospodarzy, Mai Minokoshi 7:5 6:4.
Kolejny duży krok w karierze Magdaleny Fręch to powołanie do reprezentacji Polski na mecz Pucharu Federacji z Tajwanem. Zawodniczka porwała publiczność w hali w Inowrocławiu, gdy po wyjątkowym meczu pokonała Ya-Hsuan Lee 4:6 6:0 6:2.

Obecnie Polka gra na kortach trawiastych w Brytyjskim Surbiton. Po przejściu kwalifikacji, w turnieju głównym pokonała wyżej notowaną Belgijkę, An-Sophie Mestach 1:6 6:4 7:5.

Mamy nadzieję, że na kortach w Toruniu ponowanie dostarczy nam wszystkim wielu pięknych tenisowych emocji.