Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter zagrają w Bella Cup

7 czerwca, 2018

 

39 polskich zawodniczek zgłosiło się do 24. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2018 w Toruniu. Chęć udziału wyraziły także zwyciężczynie poprzednich edycji turnieju.

Piękny tenis zbliża się do Torunia wielkimi krokami. Już za kilkanaście dni rozpocznie się kolejny, 24. Bella Cup, turniej ITF z pulą nagród 25 000 $ + „hospitality”. Na pierwszej tegorocznej konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły zbliżającego się wydarzenia.

pano12

 

Jedną z polskich tenisistek, która wystąpi w tegorocznym turnieju jest Katarzyna Kawa, która przed kilkoma dniami triumfowała w turnieju podobnej rangi, w portugalskim Obidos.

W latach, w których grałam w toruńskim turnieju wszystko było doskonale zorganizowane. Ten turniej przypomina turnieje wyższej rangi. To ogromna wygoda dla zawodniczek. Bardzo się cieszę, że będę miała możliwość ponownego zagrania w turnieju przed polskimi kibicami.

– podkreśliła Katarzyna Kawa.

Zaproszenie do Bella Cup przyjęła także reprezentantka Polski w Pucharze Federacji, Katarzyna Piter. Poznanianka grała już na toruńskich kortach, m.in. w 2013 gdy dotarła do finału, w którym lepsza okazała się jednak Paula Kania.

Wśród 330 zawodniczek, które zgłosiły się do 24. MTTK jest 39 polek. Wśród nich między innymi także Urszula Radwańska, Iga Świątek, Maja Chwalińska. Spośród zawodniczek zagranicznych zgłosiły się wszystkie zwyciężczynie trzech ostatnich turniejów: Kristina Kucova ze Słowacji, Isabella Shinikova z Bułgarii i ubiegłoroczna laureatka, Chantal Skamlova ze Słowacji.

– poinformowała dyrektor turnieju Renata Sokołowska.

Z kompletną listą zgłoszonych zawodniczek można zapoznać się pod adresem: www.itftennis.com
Tenisistki mają jeszcze niecały tydzień na ewentualną rezygnację z udziału. Ostateczna lista uczestniczek Bella Cup 2018 zostanie opublikowana 12 czerwca.

Idea marki Bella, czyli zdrowie naszych Pań sprowadza się do trzech punktów. Angażujemy się w programy prozdrowotne dla kobiet. Aktywny styl życia, w ramach którego zachęcamy do biegania, ćwiczeń fizycznych i dbania o własną kondycję. Trzeci filar to wydarzenia sportowe. Niezwykle ważnym elementem tego programu jest właśnie turniej Bella Cup.

– podkreślił Jarosław Kuzel, członek zarządu TZMO SA, sponsora generalnego turnieju.

Jestem pod nieustającym wrażaniem tego co dzieje się w Toruniu. To jedno z moich ulubionych miejsc. To ważne, że ten turniej rozgrywany jest w bardzo dobrych warunkach. Doceniają to zawodniczki. To powoduje, że to najważniejsze wydarzenie tenisa kobiecego w Polsce.

– podsumował szef wyszkolenia PZT, Rafał Chrzanowski.

24. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup 2018 rozpocznie się 24 czerwca. Po dwóch dniach gier eliminacyjnych, 26 czerwca rozpocznie się turniej główny. Finał zaplanowano na niedzielę, 1 lipca. Wstęp na korty będzie bezpłatny.

Zdjęcia z konferencji do celów prasowych znajdziecie Państwo pod poniższymi linkami: