Kolejny Bella Cup coraz bliżej

19 maja, 2018

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejny, już 24. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup 2018.

Przełom czerwca i lipca znów będzie piękny na toruńskich kortach. Zawodniczki z wielu krajów całego świata w malowniczej scenerii ziemnych kortów otoczonych lasem na nadwiślańskiej skarpie, będą rywalizować o rankingowe punkty i atrakcyjne nagrody pieniężne w najstarszym turnieju tenisowym kobiet w Polsce.

Bella Cup 2018 rozpocznie się w niedzielę, 24 czerwca, dwudniowym turniejem eliminacyjnym, z którego osiem zawodniczek awansuje do turnieju głównego gry singlowej. Rozgrywki w turnieju głównym dla 32 tenisistek, rozpoczną się we wtorek, 26 czerwca, a zakończą wielkim finałem w niedzielę, 1 lipca. Pula nagród w tegorocznym turnieju wynosi 25 tysięcy USD + „hospitality”.

Trwa już natomiast okres zgłoszeniowy do turnieju. Tenisistki z całego świata mają jeszcze tylko trzy tygodnie, do 7 czerwca, by podjąć decyzję o starcie w Toruniu. Organizatorzy liczą, że na liście startowej znajdą się, podobnie jak w poprzednich latach także doskonałe polskie zawodniczki.
Przypomnijmy, że ubiegłoroczny turniej wygrała Słowaczka Chantal Skamlova. Najlepszymi z Polek były Maja Chwalińska i Magdalena Fręch, które dotarły do ćwierćfinału.

maja
 

Sponsorem generalnym turnieju, podobnie jak w poprzednich latach, są
Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.