Lista zawodniczek w Bella Cup 2013 zamknięta

19 czerwca, 2013

We wtorek 18 czerwca minął termin potwierdzenia przez zawodniczki udziału w tegorocznej edycji turnieju Bella Cup. Nie zagra w nim Yvonne Meusburger, która ostatecznie wybrała inną tenisową imprezę rozgrywaną w tym czasie. Austriaczka mogła być najwyżej rozstawioną tenisistką w toruńskim turnieju. Zamiast niej będzie nią Anna Karolina Schmiedlova. Słowaczka plasuje się na 125 pozycji w światowym rankingu. Schmiedlova w zeszłym roku grała w turnieju Bella Cup. Dotarła do ćwierćfinału, w którym przegrała z późniejszą triumfatorką Danką Kovinic z Czarnogóry. W porównaniu z zeszłorocznym rankingiem Słowaczka poprawiła się aż o 195 miejsc. Świadczy to o tym, że 19-letnia tenisistka robi ogromne postępy.

Z numerem dwa zagra Anna-Lena Friedsam.  19-letnia Niemka zajmuje w światowym rankingu 183 miejsce i w Toruniu będzie zaliczała się do głównych faworytek. Z trójką wystąpi zeszłoroczna finalistka Paula Kania. Polka także od tego czasu poczyniła duże postępy i w tej edycji jej celem będzie zwycięstwo w Bella Cup. Wśród 18 zawodniczek, które są pewne gry w turnieju głównym są jeszcze trzy Polki – Magda Linette, Katarzyna Kawa i Katarzyna Piter.

Nie zabraknie także zeszłorocznej triumfatorki Bella Cup – Danki Kovinic. Czarnogórka rozstawiona będzie tym razem z numerem ósmym. W turnieju głównym zagra także osiem najlepszych zawodniczek z eliminacji, a cztery mogą liczyć na dzikie karty od organizatorów. Zostają zatem dwa wolne miejsca. Są one zarezerwowane dla tenisistek z listy eliminacyjnej, które w tygodniu poprzedzającym turniej Bella Cup zagrają w finale innej tenisowej imprezy. Wtedy nie miałby możliwości aby zdążyć do Torunia. Dlatego też mają wtedy prawo zagrać od razu w turnieju głównym. Rzadko zdarza się taka sytuacja, ale czasem niżej rozstawione zawodniczki sprawiają takie niespodzianki. Jeśli żadna z tenisistek nie spełni tego warunku to w turnieju głównym zagrają dwie najwyżej sklasyfikowane zawodniczki znajdujące się na liście tych, które wystąpią w eliminacjach. Druga jest w tym rankingu Justyna Jegiołka, która ma duże szanse na grę w Bella Cup bez konieczności przebijania się w rundzie wstępnej.

W eliminacjach pewne miejsce mają już 42 zawodniczki. Kolejne sześć wyznaczą organizatorzy turnieju Bella Cup. Początek tegorocznej XIX już edycji Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup zaplanowany jest na 30 czerwca. W pierwszych dwóch dniach rozgrywane będą eliminacje. 2 lipca rozpocznie się turniej głównym, a finał zaplanowany jest na 7 lipca na godz. 12.

Więcej informacji na temat zawodniczek w Bella Cup 2013 pod adresem

http://www.itftennis.com/procircuit/tournaments/women’s-tournament/info.aspx?tournamentid=1100029302

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony www.bellacup.pl  W zakładce zawodniczki można znaleźć informacje o tenisistkach, które wystąpią w tegorocznej edycji Bella Cup.