Maja Chwalińska ozdobą pierwszej rundy turnieju w Toruniu!

29 czerwca, 2016

W kolejnej rundzie hitowo zapowiada się pojedynek Magdaleny Fręch z Katarzyną Kawą! W sumie aż trzy Polki awansowały dalej w 22. Międzynarodowym Turnieju Tenisowym Kobiet Bella Cup 2016.

05Wydarzeniem pierwszej rundy był mecz Mai Chwalińskiej /Advantage Bielsko-Biała/. 14-letnia zawodniczka rywalizowała z rozstawioną z numerem 6, Valentyną Ivaknenko z Rosji, która niedawno zagrała w finale debla w Katowicach. Przyznanie tzw. „dzikiej karty” właśnie aktualnej MP do lat 16 i półfinalistce wśród seniorek, okazało się organizacyjnym strzałem w dziesiątkę! Polka w pierwszym secie unikając błędów własnych prowadziła już 5:0, a w drugim secie miała „w górze” dwie piłki meczowe, ale Rosjanka doprowadziła do tie-breaka, który wygrała gładko. W trzecim secie Chwalińska nie poddała się i zwyciężyła w całym meczu 6:2, 6:7(1), 6:4. Było to pierwsze zwycięstwo młodziutkiej Polki w profesjonalnym tenisie. W drugiej rundzie Chwalińska zagra z Czeszką, Gabrielą Pantuckovą.

Bez problemów do drugiej rundy singla awansowała również Magdalena Fręch. Polska w zaledwie 48 minut, gładko pokonała Marię Marfutinę z Rosji 6:0, 6:0. Łatwo do drugiej rundy przeszła również Katarzyna Kawa. 23-letnia tenisistka wygrała ze Słowaczką Kristiną Schmiedlovą 6:3, 6:1, przełamując tym samym swoja niemoc we wcześniejszych edycjach turnieju Bella Cup.

https://www.youtube.com/watch?v=ajuSMgBapjg

Z turnieju gry pojedynczej odpadły natomiast: Justyna Jegiołka i Marcelina Podlińska.

Z zawodniczek zagranicznych w drugiej rundzie zobaczymy między innymi turniejową jedynkę i dwójkę: Isabellę Shinikovą (Bułgaria) oraz Terezę Smitkovą (Czechy). Z singlem pożegnała się już jednak Valetiya Strakhova z Ukrainy, która była rozstawiona z numerem 3.

Wydarzeniem kolejnej rundy singla będzie na toruńskich kortach mecz Katarzyny Kawy z Magdaleną Fręch, które znalazły się po losowaniu w tej samej „ćwiartce” turniejowej drabinki. Na to spotkanie organizatorzy i same zawodniczki zapraszają szczególnie!