Masarova i Sramkova mistrzyniami debla

8 czerwca, 2019

Hiszpańsko-słowacki duet wygrał finałowy mecz gry podwójnej. Znamy również obsadę niedzielnego finału singla.

W sobotę jako pierwsze na kort centralny wyszły singlistki. W pierwszym półfinale zagrały Słowaczka Rebecca Sramkova i Rumunka Irina Maria Bara. Lepiej, bo od przełamania rozpoczęła reprezentantka Rumunii. Później jednak, po jednej z wymian źle upadła na nadgarstek i od tego momentu przewagę miała Sramkova. Pierwszego seta wygrała 6:4, a w drugim, przy stanie 4:3 dla rywalki Bara skreczowała.

in1

Rywalizację o drugie miejsce w niedzielnym finale stoczyły utalentowana 17-latka z Ukrainy Marta Kostiuk i turniejowa „dwójka”, Amerykanka Allie Kiick. Ten trzysetowy, niezwykle zacięty, trwający 2 godziny i 15 minut pojedynek wygrała Kostiuk 6:7(2), 6:3, 6:4.

– Nie poddałam się po pierwszym secie, chociaż grałam nerwowo i nie pokazywałam swojego najlepszego tenisa. Byłam rozczarowana, ale walczyłam do końca i udało się

– podsumowała swój mecz Marta Kostiuk.

Ukoronowaniem soboty na Bella Cup 2019 był finał gry podwójnej. Para Rebeka Masarowa (Hiszpania) / Rebecca Sramkova (Słowacja) pokonały Robin Anderson (USA) i Anheline Kalinine (Ukraina) po „mecz tie-breaku” 6:4, 3:6, 10:4.

in2

– Jestem bardzo zadowolona z dzisiejszego zwycięstwa. Nie grałam w tak dużym turnieju od dłuższego czasu, ponieważ byłam kontuzjowana. Dojście na szczyt w deblu, mimo porażki w singlu, to dobre uczucie

– powiedziała po meczu Rebeka Masarova.

Finał gry pojedynczej 25. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2019 w niedzielę od godziny 10.