Najlepszy od lat mecz w Toruniu. Czeszki wygrywają debla

4 lipca, 2014

Za nami kolejny dzień zmagań tenisistek w XX Międzynarodowym Turnieju Tenisowym Kobiet Bella Cup. W piątek rozegrano cztery ćwierćfinały gry pojedynczej oraz finał gry podwójnej. Zwyciężyła para czeska – Martina Borecka i Martina Kubicikowa (z prawej na zdjęciu), które pokonały Chantal Skamlovą i Hildę Melander (na zdjęciu).
Początek meczu nie zapowiadał sukcesu Czeszek. Rywalki od początku uzyskały dwa gemy przewagi. Dopiero w końcówce Kubicikova i Borecka odrobiły straty i doprowadziły do tie breaka. W decydującym gemie rozpoczęło się od 3:1 dla Szwedki i Słowaczki. Później na korcie dominowały już Czeszki. Wygrały ostatecznie 7:4, co dało im zwycięstwo w pierwszym secie. W drugiej partii Kubicikova i Borecka grały znakomicie i pewnie zakończyły finał sukcesem.
W grze pojedynczej byliśmy świadkami chyba najlepszego od kilku lat spotkania na kortach w Toruniu. Kapitalne widowisko stworzyły kibicom Jovana Jaksic i Petra Uberalova. Serbka, która była rozstawiona z numerem 1 pewnie wygrała dwa otwierające mecz gemy. Później Słowaczka grała fantastycznie, a Jaksic była bezradna. Faworytka popełniała sporo błędów, które bezlitośnie wykorzystywała rywalka.
Uberalova wygrała kolejnych osiem gemów. Kiedy w drugim secie było już 4:1 dla Słowaczki wydawało się, że sensacja stała się faktem. Jaksic jednak się nie poddała i po niesamowitym pościgu doprowadziła do remisu 4:4. Ostatnie słowo należało jednak do Uberalovej, która zwyciężyła 6:4 i mogła cieszyć się z awansu do półfinału.
W ćwierćfinale odpadła też rozstawiona z numerem 2 Białorusinka Aliaksandra Sasnowicz, która gładko uległa Barborze Krejcikovej. W pojedynku tenisistek z kwalifikacji Maria Sakkali pokonała Pernillę Mendesovą.

Wyniki
Ćwierćfinały gry pojedynczej
Petra Uberalova (Słowacja) – Jovana Jaksic (Serbia) [1] 6:2, 6:4
Maria Sakkari (Grecja) – Pernilla Mendesova (Czechy) 7:5, 6:1
Martina Borecka (Czechy) – Silvia Njiric (Chorwacja) 6:2, 6:3
Barbora Krejicikova (Czechy) [7] – Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) [2] 6:3, 6:4

Finał gry podwójnej
Martina Kubicikova, Martina Borecka (obie Czechy) – Chantal Skamlova (Slowacja), Hilda Melander (Szwecja) 7:6(4), 6:2