Paula Kania triumfatorką Bella Cup 2013

8 lipca, 2013

Paula Kania w finale XIX Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup pokonała Katarzynę Piter 6:4, 6:4. To czwarty w historii triumf Polki w toruńskiej imprezie. Rozstawionej z numerem trzecim tenisistce z Sosnowca końcowy sukces nie przyszedł łatwo. Piter podobnie jak w poprzednich meczach zagrała bardzo dobrze, ale tym razem nieco lepsza była rywalka.

Pojedynek finałowy zgromadził na trybunach komplet publiczności, a rywalizację zawodniczek poprzedziły występy grupy tanecznej Cheerleaders Gdynia. Początek spotkania należał do Piter, która przede wszystkim nie popełniała błędów. Kania (na zdjęciu) z kolei zaczęła bardzo słabo i po chwili przegrywała już 0:2. Później co prawda zdołała odrobić straty, ale wtedy inicjatywę przejęła Piter. Ta ostatnia objęła prowadzenie 4:2 i miała dwie piłki aby zdobyć piątego gema. Piter nie wykorzystała tej okazji i później to się zemściło. Po długich wymianach końcówka seta należała do Kani, która wygrała 6:4.

W drugiej partii do stanu 4:4 trwała walka gem za gem. Później Kania przełamała swoją koleżankę i objęła prowadzenie 5:4. Jak się potem okazało był to decydujący moment w tym spotkaniu. Przy swoim podaniu Kania nie pozwoliła się przełamać i zwyciężyła 6:4.

Dla 21-letniej zawodniczki był to trzeci triumf w karierze, ale pierwszy w turnieju z pulą 25 tysięcy dolarów.

Finał Bella Cup

Paula Kania (Polska) [3] – Katarzyna Piter (Polska) 6:4, 6:4