Pięć Polek walczy dalej w turnieju głównym

3 lipca, 2013

W środę zakończono pierwszą rundę turnieju głównego Bella Cup. Z ośmiu Polek aż pięć awansowało dalej. Nie zawiodły faworytki – Magda Linette i Paula Kania (na zdjęciu). Chociaż ta ostatnia przegrała pierwszego seta z Tetianą Arefyevą. W drugim secie Ukrainka przełamała Kanię i prowadziła 2:1. Jednak od tego momentu Polka wygrała kolejnych 11 gemów i mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

Pewne wygrane odniosły też Katarzyna Piter, Justyna Jegiołka i Barbara Sobaszkiewicz. Blisko sprawienia niespodzianki była też Zuzanna Maciejewska, ale w decydujących momentach lepsza była Rumunka Cristina Dinu. Do drugiej rundy awansowała też triumfatorka Bella Cup z 2012 roku. Czarnogórka potrzebowała jednak aż trzech setów aby wyeliminować Niemkę Justinę Ozgę.

Wyniki

Singiel

Julia Beygelzimer (Ukraina) [2] – Katarzyna Kawa (Polska) 5:7, 7:6 (5), 6:2; Elena Bogdan (Rumunia) – Kim-Alice Grajdek (Niemcy) 2:6, 6:1, 6:2; Magda Linette (Polska) [5] – Agata Borgman (Polska) 6:1, 6:0; Paula Kania (Polska) [3] – Tatiana Arfeyeva (Ukraina) 6:7 (4), 6:2, 6:0; Justyna Jegiołka (Polska) – Louise Boinay (Szwajcaria) 6:2, 6:3; Katarzyna Piter (Polska) – Daria Shulzanok (Białoruś) 6:1, 6:2; Emma Flood (Norwegia) – Anna Katalina Alzate Esmurzaeva (Holandia) 6:4, 5:7, 6:4; Cristina Dinu (Rumunia) [6] – Zuzanna Maciejewska (Polska) 7:5, 6:4; Danka Kovinic (Czarnogóra) [7] – Justine Ozga (Niemcy) 6:3, 4:6, 2:6