Piękne eliminacje

29 czerwca, 2015

Dwa dni pięknej i zaciętej rywalizacji wyłoniły zawodniczki, które awansowały do Turnieju Głównego 21. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2015. Nie zawiodła jedna z polskich faworytek, aktualna Mistrzyni Polski, Magdalena Fręch, która w decydującym meczu na korcie centralnym pokonała Szwajcarkę Karin Kennel 6:3 6:4.

Do walki o osiem miejsc premiowanych awansem, przystąpiło aż 37 tenisistek. Najlepiej na toruńskich kortach zaprezentowały się Cristina Dinu /ROU/, Kristina Schmiedlova /SVK/, Melanie Klaffner /AUT/, Tereza Malikova /CZE/, Cristina Ene /ROU/, Magdalena Fręch /POL/, Barbora Stefkova /CZE/ i Katharina Lehnert /PHI/ i to właśnie one uzupełniły grono uczestniczek turnieju głównego Bella Cup.

Na swoim, wysokim poziomie zagrała nowa Mistrzyni Polski. Magdalena Fręch pokonała kolejno Kristinę Hrabalovą /CZE/ 6:1 6:2, a następnie Karin Kennel /SUI/ 6:3 6:4.

Jutro do walki włączą się kolejne tenisistki. Na korcie pojawi się między innymi pochodząca z Ciechocinka, Zuzanna Maciejewska, która o godzinie 17 zmierzy się z Agatą Borgman. Kibiców czekają jutro podwójne emocje, ponieważ oprócz Turnieju Głównego w singlu ropoczną się mecze deblowe. Z pewnością jeden z ciekawszych duetów stworzą Magdalena Fręch /POL/ i Katarina Lehnert /PHI/. Po drugiej stronie siatki staną Agata Barańska /POL/ i Irina Maria Bara /ROU/. Początek gier zaplanowano na godzinę 11:00.