Pierwsza konferencja prasowa

18 czerwca, 2015

W siedzibie Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych odbyła się pierwsza konferencja prasowa przed Międzynarodowym Turniejem Tenisowym Kobiet Bella Cup 2015.

Jarosław Kuzel, członek zarządu TZMO S.A, przedstawiciel sponsora tytularnego:

Nie wątpie, że XXI Turniej Bella Cup będzie najlepszym turniejem w historii. Jako Główny Sponsor chciałbym serdecznie zaprosić kibiców na ten turniej, który odbędzie się na kortach Klubu Sportowego Start-Wisła Toruń, z którym współpracujemy już od dwudziestu lat.

Bella jako marka, rośnie w siłę. Docieramy to 1/3 ludności świata. Sam turniej wpisuje się w ideę promowania zdrowego i aktywnego życia – to ma dla nas bardzo duże znaczenie. W Toruniu, podczas turnieju pojawią się znakomici goście. Mogę już oficjalnie potwierdzić, że będzie z nami były Ambasador Indii w Polsce – Chandra Bhandari.

Jesteśmy dumni z Bella Cup, bo gdy obserwujemy historię i rozwój turnieju to trzeba powiedzieć, że dzisiejsza czołówka polskich tenisistek, która gra na świecie, oprócz sióstr Radwańskich, pojawiła się na toruńskich kortach. Jestem przekonany, że podczas Bella Cup 2015 pojawi się przyszła gwiazda światowego tenisa!

Jacek Durski, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Tenisowego:

To turniej, który nie potrzebuje specjalnych rekomendacji. PZT serdecznie gratuluje organizatorom imprezy. Próbowałem się zorientować, czy w podobnej klasie, jest turniej o równie długiej tradycji w Polsce i w Europie. Powiem szczerze, że nie znalazłem takiego turnieju. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że Bella Cup wśród porównywalnych turniejów, ma największą tradycję nawet na Starym Kontynencie. Życzę udanej imprezy!

Renata Sokołowska, dyrektor Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2015:

Gdyby nie pomoc TZMO to pewnie mielibyśmy ogromne trudności z przeprowadzeniem tego turnieju. Póki co jesteśmy przygotowani do przyjęcia zarówno zawodniczek, gości jak i kibiców, których bardzo serdecznie zapraszam.

Mogę poinformować, że mecz finałowy gry pojedynczej będzie transmitowany przez TVP Bydgoszcz. Turniej z roku na rok się rozwija. Tutaj każda tenisistka, nawet ta z turnieju eliminacyjnego może dojść do finału.

Ireneusz Gronek, wiceprezes Klubu Sportowego Start-Wisła Toruń:

Zapowiada się wiele atrakcji. Ten turniej będzie miał zupełnie nową jakość. Mamy nadzieję, że będzie to najlepszy turniej w historii. W tej chwili do turnieju zgłosiło się sześćdziesiąt zawodniczek. W tym roku do Bella Cup zgłosiły się m.in: Amerykanki, Gruzinki czy Filipinki. Myślę, że te zawodniczki wniosą nową jakość.

Anna Chudziak, biuro Zarządu TZMO S.A:

Nie tylko nam ten turniej przynosi radość, ale przede wszystkim kibicom. Bardzo się cieszymy, że to już XXI Bella Cup. Jesteśmy dumni z tego, że od tylu lat jesteśmy sponsorem tych zawodów. Staramy się co roku zaskakiwać Państwa nowymi wydarzeniami towarzyszącymi. Zapewniam, że i w 2015 roku będzie wiele ciekawych atrakcji. O wszystkich będziemy informować już niebawem np. za pośrednictwem portali społecznościowych.

Jakub Miloch, kierownik działu marketingu ds. polskiego rynku TZMO S.A:

Dla nas Bella Cup jest nowym wyzwaniem każdego roku. Jest wiele obszarów, które są nowe, którymi trzeba się zająć. Robimy to tak naprawdę dla kibiców tenisa. Mamy okazję organizować bardzo atrakcyjne przedsięwzięcie. Mamy nadzieję, że i w 2015 roku uda nam się zrealizować wszystkie założenia.