Polka z dziką kartą na Bella Cup 2017

8 czerwca, 2017

 

Maja Chwalińska otrzymała pierwszą „dziką kartę” do turnieju głównego Bella Cup 2017. Znamy również pierwszą listę zapisanych zawodniczek.

Za nami pierwsza konferencja prasowa przed 23. Międzynarodowym Turniejem Tenisowym Kobiet Bella Cup 2017. Wzięli w niej udział: Jarosław Kuzel – członek zarządu TZMO S.A, Ireneusz Gronek – wiceprezes KS Start-Wisła Toruń, Renata Sokołowska – dyrektor turnieju oraz Maja Chwalińska – jedna z najlepszych polskich juniorek wraz z trenerem Pawłem Kałużą.

foto-konferencja

 

To właśnie Maja Chwalińska, która dała się poznać toruńskim kibicom rok temu, otrzymała pierwszą „dziką kartę” do turnieju głównego. Maja Chwalińska jest obecną wicemistrzynią juniorskiego Australian Open w deblu.

– Z wielką radością wracam do Torunia. Mam bardzo miłe wspomnienia z ubiegłego roku. To tu odniosłam pierwsze zwycięstwo w zawodowym tenisie

– przynała Chwalińska.

Dziś upłynął termin zgłoszeń do tegorocznego turnieju. Z listą zapisanych zawodniczek można zapoznać się pod adresem: www.itftennis.com

Do 13 czerwca tenisistki mają prawo wyboru, czy wystartują w Bella Cup.

Na konferencji prasowej poinformowano również o zmianach, jakie zaszły w Centrum Tenisowym MOSiR w Toruniu. – Mamy nową nawierzchnię na korcie centralnym. To znaczący krok w celu ciągłego podnoszenia rangi turnieju. Będziemy przygotowani perfekcyjnie – powiedział Ireneusz Gronek. – Zapraszamy do odwiedzania wszystkich kortów, na których będziemy grać. To pięć kortów Centrum Tenisowego MOSiR w Toruniu – dodała Renata Sokołowska.
23. Międzynarodwy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup 2017 rozpocznie się 25 czerwca grami eliminacyjnymi. Turniej główny rozpocznie się 27 czerwca. Finał zaplanowano na 2 lipca.

– Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprosić na turniej. TZMO S.A. intensywnie włącza się w działalność sportową w wielu krajach, ale Bella Cup jest tą największą. Tą, którą możemy się chwalić.

– podsumował konferencję prasową Jarosław Kuzel