Rozpoczynamy eliminacje

24 czerwca, 2018

W niedzielny poranek na toruńskich kortach rozpoczną się gry eliminacyjne 24. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Bella Cup 2018.

41 tenisistek przystąpi do eliminacji tegorocznego turnieju. W tym gronie znalazło się 17 polskich zawodniczek. Stawką dwudniowego turnieju eliminacyjnego jest osiem miejsc w turnieju głównym, który rozpocznie się we wtorek.

Z numerem 1 w eliminacjach rozstawiona została Białorusinka Sviatlana Pirazhenka. Najwyżej rozstawioną polką jest natomiast Julia Oczachowska. Pochodząca z Inowrocławia zawodniczka zagra z numerem 9.

W niedzielę na toruńskich kortach rozegrane zostaną pierwsza i część drugiej rundy eliminacji. W aż pięciu zaplanowanych na pierwszy dzień turnieju grach dojdzie do pojedynków Polek. Klara Siłka zagra z Aleksandrą Buczyńską, Anna Derecka z Wiktorią Saską, Paulina Mattik z Agatą Bachanek, Zofia Podbioł z Urszulą Nebelską. Polską rywalkę w drugiej rundzie eliminacji będzie miała także Julia Oczachowska, która zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Siłka – Buczyńska.

Gry eliminacyjne pierwszego dnia 24. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2018 rozpoczną się o godzinie 10:00. Przypominamy, że wstęp na korty jest bezpłatny.