Trzy Polki zagrają w ćwierćfinale Bella Cup

4 lipca, 2013

W czwartek rozegrano wszystkie mecze gry pojedynczej. Z pięciu Polek na placu boju pozostały jeszcze trzy. Nie zawiodły faworytki – Paula Kania i Magda Linette. Obie tenisistki po walce pokonały swoje rywalki i awansowały do ćwierćfinału. Niespodziankę sprawiła za to Katarzyna Piter, która pokonała rozstawioną z numerem cztery Niemkę Annę-Lenę Friedsam. W grze podwójnej do finału awansowała para Kania-Linette. 

Gry ćwierćfinałowe rozpoczęła od mocnego uderzenia Paula Kania. Polka wraz z Filipinką Kathariną Lehnert (na zdjęciu) stworzyły na korcie centralnym znakomite widowisko. Obie zawodniczki zaprezentowały tenis na najwyższym poziomie, ale to Polka wyszła zwycięsko z tej rywalizacji. Po niej na korcie pojawiła się Linette, która pewnie ograła Martinę Kubicikovą. Czeszka w drugim secie walczyła do stanu 4:4, ale dwa kolejny gemy wygrała Polka i to ona mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy.

Bliska sprawienia sensacji była Barbara Sobaszkiewicz. Polka w pierwszym secie zaskoczyła rozstawioną z numerem pierwszym Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą. Później na korcie dominowała już faworytka i to ona zagra w ćwierćfinale. Justyna Jegiołka nie sprostała Rumunce Cristinie Dinu, która grała przede wszystkim agresywniej i precyzyjniej. Na koniec dnia Katarzyna Piter po trzech godzinach walki pokonała Friedsam i w nagrodę w meczu o półfinał zmierzy się z Linette.

W piątek na kortach Centrum Tenisowego MOSiR w Toruniu rozegranych zostanie pięć pojedynków – cztery ćwierćfinały singla i finał gry podwójnej. Najciekawiej zapowiada się spotkanie zeszłorocznych finalistek – Kani z Kovinic. Czarnogórka postraszyła rywalki pokonując Rumunkę Elenę Bogdan 6:0, 6:0.

Około godz. 17 na korcie centralnym zostanie rozegrany finał gry podwójnej. Zmierzą się w nim Polki – Kania i Linette a po drugiej stronie siatki zagrają Julia Beygelzimer i Elena Bogdan.

Wyniki

Gra singlowa

Denisa Allertova (Czechy) – Emma Flood (Norwegia) 6:1, 6:2; Julia Beygelzimer (Ukraina) [2] – Margalita Chaknaszwili (Gruzja) 6:3, 6:4; Paula Kania (Polska) [3] – Katharina Lehnert (Filipiny) 6:4, 6:3; Danka Kovinic (Czarnogóra) [7] – Elena Bogdan (Rumunia) 6:0, 6:0; Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) [1] – Barbara Sobaszkiewicz (Polska) 6:7 (3), 6:1, 6:3; Magda Linette (Polska) [5] – Martina Kubicikova (Czechy) 6:2, 6:4; Cristina Dinu (Rumunia) [6] – Justyna Jegiołka (Polska) 6:4, 6:1; Katarzyna Piter (Polska) – Anna-Lena Friedsam (Niemcy) [4] 6:4, 4:6, 7:5

 Gra podwójna – półfinały

Paula Kania, Magda Linette (obie Polska) [1] – Denisa Allertova, Tereza Smitkova (obie Czechy) 6:7 (3), 6:2, 10:5; Julia Beygelzimer (Ukraina), Elena Bogdan (Rumunia) [2] – Katarzyna Kawa, Natalia Kołat (obie Polska) 3:6, 6:4, 10:6