Turniej tuż, tuż. Druga konferencja za nami

23 czerwca, 2016

Maja Chwalińska i Marcelina Podlińska z dzikimi kartami do turnieju głównego Bella Cup 2016.

Maja Chwalińska to aktualna mistrzyni Polki do lat 16 zarówno w grze pojedynczej, jak i mieszanej (wspólnie z Wojciechem Markiem). Marcelina Podlińska przed kilkoma dniami ukończyła zaś Mistrzostwa Polski do lat 18 na drugim miejscu. Te dwie zawodniczki, 15- i 17-latka otrzymały dzikie karty do turnieju głównego Bella Cup, o czym poinformowano na przedturniejowej konferencji prasowej.

– Moim planem na ten turniej jest pokazanie się z jak najlepszej strony, pokazanie swojej jak najlepszej gry. Nie chodzi o świetne miejsce, a po prostu o dobrą grę – przyznała Marcelina Podlińska.

W turnieju głównym zagrają również Magdalena Fręch (również z dziką kartą) oraz Katarzyna Kawa, a także Mistrzyni Polki seniorek, która wyłoniona zostanie w tym tygodniu.

– To są zawodniczki, na które warto postawić. Chcemy bardzo, żeby w Polsce było dużo mniejszych jeszcze turniejów, na których młodzież może zdobywać pierwsze punkty, a żeby Bella Cup był tym, który wieńczy dzieło – przyznał wiceprezes Polskiego Związku Tenisowego, Jerzy Hertel.

Do turnieju eliminacyjnego dodatkowe przepustki otrzymały tenisistki pochodzące z regionu kujawsko-pomorskiego, Julia Oczachowska i Natalia Komar.

Aktualną listę zawodniczek turnieju głównego otwiera, sklasyfikowana na 175 miejscu rankingowym, Bułgarka Isabella Shinikova.

Przypominamy, że 22. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę.