W Bella Cup stawiamy na polskie tenisistki!

1 czerwca, 2019

 

Wszystkie tzw. dzikie karty do 25. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2019 trafiły do Polek. Poza Paulą Kanią, triumfatorką z roku 2013, taką przepustkę do turnieju głównego otrzymały: Maja Chwalińska (w minionym  roku w parze z Katarzyną Kawą wygrała rywalizację deblistek), Stefania Rogozińska-Dzik oraz Anna Hertel.

– Traktuję to jak wyróżnienie i bardzo dziękuję organizatorom za szansę. Zagram najlepiej, jak potrafię i mam nadzieję, że ta dzika karta pomoże mi się wybić.

– powiedziała na konferencji prasowej w Toruniu Anna Hertel.

in01

 

Z podobnej szansy chcą skorzystać te tenisistki, które dzięki uprzejmości organizatorów zagrają w eliminacjach. To Weronika Falkowska, Martyna Kubka, Julia Oczachowska, Joanna Zawadzka i Zuzanna Szczepańska.

– Jeszcze nigdy nie grałam w turnieju takiej rangi. Zawsze przed tak prestiżowymi zawodami pojawia się u mnie stres, ale tylko motywujący. Mieszkam w Inowrocławiu, więc zagram w zasadzie u siebie i na pewno będę się czuła w Toruniu swobodnie.

– powiedziała tenisistka Goplanii Inowrocław Zuzanna Szczepańska.

 Gry eliminacyjne rozpoczną się w poniedziałek 3. czerwca, ale już dziś organizatorzy zgłaszają gotowość do rozegrania turnieju.

– Wszystko gotowe! Technika działa, korty są przygotowane, pogoda także nam dopisuje. Mam nadzieję, że tenisistki, które otrzymały od nas dzikie karty, wykorzystają szansę. Zapraszam serdecznie wszystkich kibiców, by razem z zawodniczkami przeżywali ten piękny, jubileuszowy turniej.

– powiedziała dyrektor turnieju Renata Sokołowska.

Przypominamy, że z okazji jubileuszu pula nagród wzrosła do 60 tys. dolarów + Hospitality (gwarancja wyżywienia i zakwaterowania dla zawodniczek). O zwycięstwo i 100 punktów rankingowych zagrają 32 singlistki i 16 par deblowych.

Na kibiców czekają dodatkowe niespodzianki. Po każdym meczu na korcie centralnym zawodniczki wyrzucą w trybuny dwie piłki. Są to piłki szczególne, bo z okazji jubileuszu turniej będzie rozgrywany piłkami dedykowanymi ze specjalnym logo Bella Cup. Piłki z limitowanej serii, nie do nabycia w sprzedaży, będzie można zdobyć tylko przychodząc na korty kibicować zawodniczkom. Serdecznie zapraszamy.

miniaturka-1