Za tydzień rozpoczną się kwalifikacje

18 czerwca, 2017

 

Coraz bliżej rozpoczęcia tegorocznego 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup. Do turnieju kwalifikacyjnego pozostał już tylko tydzień.

O przepustki do turnieju głównego Bella Cup 2017 rywalizować będzie 48 tenisistek. Wśród nich znajdzie się spora grupa reprezentantek Polski. 29-letnia wrocławianka Marta Leśniak w tym roku ma już za sobą zwycięstwo w jednym z cyklu turniejów w tureckiej Antalyi. Na uwagę zasługuje wygrana w meczu finałowym z wyżej notowaną zawodniczką z Rosji, Aleną Tarasovą.
 
W kwalifikacjach Bella Cup 2017 rywalizować będzie też m.in. Patrycja Polańska. Na swoim koncie ma między innymi tytuł Mistrzyni Polski do lat 21. Patrycja Polańska ostatnie miesiące spędziła trenując i rywalizując w turniejach w Tunezji. W ubiegłorocznym turnieju Bella Cup Patrycja Polańska grała w deblu z Pauliną Czernik, którą w tym roku również zobaczymy w Toruniu. Ta zawodniczka ostatnie miesiące również spędziła w północnej Afryce, jednak częściej gościła nie w Tunezji, a w Egipcie.

foto-konferencja

 

Ponadto na liście zgłoszeniowej do turnieju kwalifikacyjnego Bella Cup Polskę reprezentują jeszcze: Weronika Jasmina Foryś, Wiktoria Kulik, Stefania Rogozińska-Dzik, Marcelina Podlińska, Joanna Zawadzka, Katarzyna Wysoczańska i Paulina Jastrzębska.
 
W najbliższy czwartek dowiemy się także, które zawodniczki otrzymają „dzikie karty” do turnieju głównego oraz kwalifikacyjnego.