Znamy finalistki debla

7 czerwca, 2019

O zwycięstwo w grze podwójnej Bella Cup 2019 zagrają Robin Anderson/Anhelina Kalinina i Rebeka Masarova/Rebecca Sramkova.

Anderson (USA) i Kalinina (Ukraina) pokonały czarnogórsko-brazylijską parę Kovinić/Pigossi 7:5, 2:6, 10:8. W decydującym „mecz tie-breaku” obie strony grały niemal punkt za punkt, ale w końcówce większym opanowaniem wykazały się Amerykanka i Ukrainka i to one w sobotę będą walczyć o końcowe trofeum.

art-in-2-p

Ich rywalkami będą Rebeka Masarova (Hiszpania) i Rebecca Sramkova (Słowacja). Duet pokonał Rumunki, Irinę Marię Barę i Elenę Bogdan 6:3, 6:3.

Poznaliśmy także półfinalistki gry pojedynczej. Najbardziej zaciętym meczem o awans do tej fazy był pojedynek dwóch Ukrainek. Rozstawiona z numerem 3. Anhelina Kalinina rywalizowała z Martą Kostiuk. Przez pierwszy set Kalinina przeszła niczym piorun. Wygrała gładko 6:1. W drugim sytuacja diametralnie się zmieniła. Dwa przełamania Kostiuk dały jej prowadzenie 5:2, a następnie zwycięstwo 6:3. W decydującej partii atuty także były po stronie młodszej z reprezentantek Ukrainy. Marta Kostiuk wygrała 6:3 i awansowała do półfinału.

– Byłam bardzo zdenerwowana w pierwszym secie, ale w przerwie udało mi się skoncentrować i właśnie ta koncentracja była kluczem do zwycięstwa w tym meczu

– powiedziała Marta Kostiuk.

W półfinale Marta Kostiuk zagra z Amerykanką Allie Kiick. Turniejowa „dwójka” pokonała dziś Dankę Kovinić z Czarnogóry 7:5, 6:3.

– Cieszę się z tej wygranej, to był przyjemny rewanż. Kilka lat temu przegrałam z nią 0:6, 0:6 w 44 minuty, a takich porażek nigdy się nie zapomina. Dziś byłam konsekwentna i dobrze poruszałam się na korcie, a w kluczowych momentach nie straciłam koncentracji. Mam nadzieję, że będę tak grała aż do finału

– stwierdziła Allie Kiick.

Drugą parę półfinałową stworzą Irina Maria Bara z Rumunii i Rebecca Sramkova ze Słowacji. Bara wygrała ze swoją rodaczką Nicoletą-Cataliną Dascalu 6:2, 6:3. Natomiast Sramkova, finalistka z ubiegłego roku, pokonała Anastasię Zarycką z Czech 6:1, 6:3.
Półfinały singla rozpoczną się o godzinie 11. Finał debla zaplanowana na około 15.