Znamy listę uczestniczek Bella Cup 2017

14 czerwca, 2017

 

Włoszka Martina Trevisan otwiera listę zgłoszeniową do 23. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2017.

Trevisan zajmuje obecnie 205. Miejsce w światowym rankingu. Jest to jej najwyższa pozycja w karierze. 23-letnia Włoszka w rozgrywanym na przełomie maja i czerwca turnieju w Gardo (pula nagród 25 tys. $) dotarła do finału gry pojedynczej. Tam przegrała z reprezentantką Słowacji Anną Karoliną Schmiedlovą, którą również zobaczymy w tym roku w Toruniu.
 
Najwyżej rozstawioną Polką będzie Katarzyna Piter. Pochodząca z Poznania tenisistka plasuje się obecnie na 217. miejscu w rankingu światowym. W tym sezonie ma na swoim koncie m.in. zwycięstwo w turnieju w Orlando na Florydzie (pula nagród 25 tys. $). Reprezentantka Polski wraca do Torunia po dwóch latach. W 2015 roku zakończyła udział w Bella Cup na drugiej rundzie.

foto-konferencja

 

Drugą Polką, która już teraz może być pewna gry w turnieju głównym jest Magdalena Fręch. To bardzo dobrze znana toruńskim kibicom tenisistka. W ubiegłym roku dotarła do ćwierćfinału singla, a dwa lata temu grała w finale debla.
 
W 23. Międzynarodowym Turnieju Tenisowym Kobiet Bella Cup 2017 wystąpi również spora grupa tenisistek zza granicy, które prezentowały się już na toruńskich kortach. To m.in. Sofia Shapatava (Gruzja), Gabriela Pantuckova (Czechy), czy Akgul Amanmuradova (Uzbekistan).
Z pełną listą zgłoszonych zawodniczek można zapoznać się na stronie ITF: www.itftennis.com