Znamy półfinalistki

3 lipca, 2015

Kristina Kucova [1], Dia Evtimova, Tereza Malikova i Giulia Gatto-Monticone zagrają w półfinałach 21. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup 2015.

Rozstawiona z numerem 1 Słowaczka Kristina Kucova dość łatwo 6:3, 6:1 pokonała Gruzinkę Ekaterinę Gorgodze. Równie prostą drogę do półfinału w czeskim pojedynku miała Tereza Malikova. Jej rywalka, Tereza Martincova skreczowała w drugim secie. Mecz zakończył się wynikiem 6:2, 1:0. Kucova i Malikova zmierzą się w pierwszym sobotnim półfinale.

Zdecydowanie więcej wysiłku w wywalczeniu awansu musiała włożyć Dia Evtimova. Bułgarka w trwającym niemal dwie godziny spotkaniu wygrała z Sofią Shapatavą z Gruzji 7:5, 7:5. W drugim półfinale jej rywalką będzie Giulia Gatto-Monticone [6]. Włoszka pokonała Melanie Klaffner 7:6, 6:1.

Na jutro zaplanowano również finał gry podwójnej. Bez gry w półfinale (po wycofaniu pary Erić/Evtimovia) udział w nim zapewniły sobie Magdalena Fręch i Katharina Lehnert. Ich rywalkami będą Gruzinki: Ekaterine Gorgorze i Sofia Shapatava, które w półfinale pokonały polsko-australijską parę: Veronika Domagała i Karolina Wlodarczak 2:6, 6:2, 15:13.

Sobotnie gry rozpoczną się o godzinie 11:00.