Falstart Polek. Jedynka gra dalej

1 lipca, 2014

Pierwszy dzień turnieju głównego Bella Cup nie był udany dla Polek. Agata Borgman i Paulina Czarnik (na zdjęciu) przegrały swoje mecze i odpadły z dalszej rywalizacji. Ta druga ambitnie walczyła z Barborą Krejcikovą, ale to bardziej doświadczona rywalka była górą. – W pierwszym secie prowadziłam 3:0, ale później Czeszka wzięła się do roboty i odrobiła straty. W drugiej partii ja goniłam wynik, ale się nie udało. Z gry jestem zadowolona, ale kilka niepotrzebnych błędów zdecydowało o mojej porażce – powiedziała po meczu Czarnik.

Tylko dwa gemy ugrała Borgman w starciu z Veroniką Kapshay. – Przeciwniczka grała znakomicie. Nic nie mogłam zrobić i przegrałam zasłużenie – powiedziała polska tenisistka. Do drugiej rundy awansowała rozstawiona z numerem 1 Serbka Jovana Jaksic (na zdjęciu). Jednak jej pojedynek z Chorwatką Aną Mikulic trwał aż trzy sety.
Wyniki pierwszego dnia turnieju głównego
Gra pojedyncza
Veronika Kapshay (Ukraina) – Agata Borgman 6:2, 6:0
Barbora Krejcikova (Czechy) [7] – Paulina Czarnik (Polska) 6:4, 6:3
Jovana Jaksic (Serbia) [1] – Ana Mikulic (Chorwacja) 6:2, 2:6, 6:1

Gra podwójna
Magdalena Fręch, Zuzanna Maciejewska (obie Polska) – Hanna Kapustka, Katarzyna Kapustka (obie Polska) 6:1, 6:2
Ekaterine Gorgodze (Gruzja), Zofia Kvatsabaia (Gruzja) – Ema Mikulcic (Chorwacja), Dejana Raickovic (Niemcy) 6:2, 6:3
Silvia Njiric, Ana Savic (obie Chorwacja) – Tamara Curovic (Serbia), Kamila Kerimbayeva (Kazachstan) [4] 6:4, 7:6(1)
Justyna Jegiołka (Polska), Veronika Kapshay (Ukraina) [2] – Ellen Allgurin (Szwecja), Alina Silich (Rosja) 6:2, 6:4
Katerina Kramperova (Czechy), Valeria Solovyeva (Rosja) [3] – Agata Borgman, Paulina Czarnik (obie Polska) 6:1, 6:4
Hilde Melander (Szwecja), Chantal Skamlova (Słowacja) – Margarita Lazareva (Rosja), Lidzia Marozava (Białoruś) 6:3, 6:4
Lenka Kuncikova, Karolina Stuchla (obie Czechy) – Kim-Alice Grajderk (Niemcy), Maria Sakkari (Grecja) 6:2, 7:6 (5)
Martina Borecka, Martina Kubicikova (obie Czechy) – Barbora Krecikova (Czechy), Aliaksandra Sasnovich (Białoruś) [1] 6:7 (2), 6:3, 10:7